Gündoğdu Ankaralılarla Bir Araya Geldi

Gündoğdu Ankaralılarla Bir Araya Geldi

AK Parti Ankara Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Ahmet Gündoğdu Ankaralılar ile bir araya geldi.

05 Mart 2018 - 13:08

AK Parti Ankara Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Ahmet Gündoğdu Ankaralılar ile bir araya geldi.

AK Parti Ankara Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Ahmet Gündoğdu ve AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) ile bir araya geldi. AHİD genel merkezinde gerçekleşen buluşmada gündem sivil toplum ve siyaset oldu.

Memleketimiz için çalışmalarımıza devam ediyoruz diyen AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Biz de Ankaralılar olarak ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Vatanımız için, milletimiz için hep birlikte kaygılanıyoruz, bu noktada ben arkadaşlarımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin devamlılığını diliyorum.” Dedi.

Sivil toplum siyaset ilişkisi ile sözlerine başlayan AK Parti Ankara Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Ahmet Gündoğdu,  “İlk kavram siyaset olsun, sivil toplum olsun nerede durduğuyla ilgilidir. İkinci olarak durduğu yerde ne yaptığı ile ilgilidir. İster vakıf, ister dernek, ister sendika, ister siyasi parti olsun inancım o dur ki özelde üyesi, genelde ülkesi ve insanlık için hizmet etmelidir. Hem Türkiye’de hem Dünya’da sivil toplum örgütleri o ülkenin yönetiminin koalisyon ortaklarıdır, paydaşıdır. Hiçbir iktidar, sivil toplum örgütü ya da sivilceli toplum örgütünün desteğini almadan iktidar olamaz; iktidarda kalamaz.” Diye belirtti.

Sivil toplum ikiye ayrılıyor. Sivil toplum ve sivilceli toplum diyen Gündoğdu, “Sivil toplum; AHİD Ankaralılar Derneği. Sivilceli toplumun da en sivilcelisini yakında yaşadık Tabipler Birliği’nin Afrin Operasyonu’nu bir savaş olarak tanımlamasıdır. Onun için AHİD’in durduğu yeri biliyoruz. AHİD’in içinden üye olan arkadaşlarımızın her birinin başka kimlikleri var. Sendika yöneticisidir, vakıf yöneticisidir, dernek yöneticisidir, esnaftır, siyasi partide yöneticidir ama hepsinin ortak noktası, paydaşlık ve ittifak alanı ÜLKE’dir, BAYRAK’tır, EZAN’dır, DİN’dir, DEĞERLER’dir, Türk Milleti kavramıdır ki burdaki millet; millet-i ibrahim’dir. İslamın bayraktarlığını yapan millet anlamında bunu söylüyorum.” Dedi.

 

“SİVİL TOPLUM RİCA MAKAMIDIR, SİYASET İCRA MAKAMIDIR”

Ankara’yı bilerek seçtik diyen Gündoğdu, “Hiçbirimiz annemizi seçemeyiz ama büyük çoğunluğumuz Ankara’yı bilerek seçtik, bilerek geldik. Ankaralılık da, Ankaracılık da, Ankara’da yaşıyor olmak da, Ankara’yı daha yaşanabilir kılmak için örgütlenmek de bir tercih var. AHİD’in de birlikteliğinin bu doğrultuda olduğunu biliyorum. Türkiye’nin çok farklı illerinden göçmüş gelmiş ama yaşadığım yere rengimi katayım diyen bu birlikteliği önemsiyoruz. Bu birlikteliğin güçlü olması için bize düşen ne olursa elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, çalışacağız. Sivil toplum rica makamıdır, siyaset icra makamıdır. Biri sorunu taşır, diğeri çözer. Birinin taşımama bahanesi, diğerinin çözmeme bahanesi yoktur.” Diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri