Kırklareli Belediyesi Zabıtası Okul Kantinlerini Denetledi

Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerini denetledi.


Kırklareli Belediyesi Zabıtası Okul Kantinlerini Denetledi

Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerini denetledi.
Ekipler, yaklaşık 20 kantinde yaptıkları denetimlerde, çalışan personelin kıyafeti ve sağlık karnelerinin olup olmadığı, ambalaj ürünlerin son kullanma tarihleri ile açıkta satılan simit, poğaça, sandviç ve tost ürünleri gibi unlu mamullerin muhafazası konularında kontrol yaptı.
Denetimlerde, insan sağlığını olumsuz etkileyecek gıda maddelerinin okul kantinlerinde satışına kesinlikle izin verilmemesi yönünde uyarılar yapıldı.
Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, denetimler sonrası yaptığı açıklamada, öğrencilerin sağlığını korumak amacıyla denetimlerin devam edeceğini söyledi.
Öğrencilerin sağlığını tehlikeye atacak her türlü olumsuzluğun takipçisi olacaklarını ifade eden Kesimoğlu, "Zabıta ekiplerimizce kontrollerimiz aralıksız devam edecektir. Çocukların sağlığı bizim için birinci sırada gelmektedir. Temizlik ve sağlığa uygunluk konusunda hiç taviz vermeden istenilen seviyeye getirilmesi, öğrencilerimizin daha temiz ve güzel ortamda gönül rahatlığıyla hizmet almalarını sağlanması amaçlıyoruz. Denetimlerde standartlara uyan okul kantincilerimize teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.