Bahçeli:'Maalesef Ülkemizin Durumu Budur'

MHP Lideri Bahçeli, "Cumhurbaşkanının, Başbakanın tavırlarını bir Emniyet Müdürünün benimsemesi doğal olamaz. Maalesef ülkemizin durumu budur" dedi.


Bahçeli:'Maalesef Ülkemizin Durumu Budur'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanının, Başbakanın tavırlarını bir Emniyet Müdürünün benimsemesi kadar doğal olamaz. Maalesef ülkemizin durumu budur. Yönetim çürümüştür, çökmüştür" dedi.
Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, bir gazetecinin "Diyarbakır Emniyet Müdürünün 1 Kasım'da Kobani eylemlerinde olay çıkmaması için Cemil Bayık'tan ricacı olduğu, Hatip Dicle ile görüştüğü iddia ediliyor. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu yanıtlarken "Cumhurbaşkanının, Başbakanın tavırlarını bir Emniyet Müdürünün benimsemesi kadar doğal olamaz. Maalesef ülkemizin durumu budur. Yönetim çürümüştür, çökmüştür. Artık İmralı ile Kandil arasında mekik dokuyan bir zihniyetin sahibi olmuşlardır" diye konuştu.
Bahçeli, hükümetin polislerle ile ilgili yeni bir düzenleme yaptığı haberlerinin hatırlatılması üzerine "Meclis'e geldiği zaman göreceğiz. Sayısal çoğunlukları, buna gücü yetecek durumdadır ama MHP, yanlışı arkadaşlarımız tekraren söyleyecekler, hem AKP'li hem AKP'li milletvekillerini hem de kamuoyunu aydınlatacaklardır" değerlendirmesini yaptı.