Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nün 3. Gününde Kahramankazan'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partili milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları soruşturması kapsamında tutuklanması sonrası başlattığı yürüyüşünde Kahramankazan'a u


Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nün 3. Gününde Kahramankazan'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partili milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları soruşturması kapsamında tutuklanması sonrası başlattığı yürüyüşünde Kahramankazan'a ulaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu yürüyüşümüz şehitler için bir yürüyüştür'' dedi.

Kahramankazan ilçesine ulaşan Kılıçdaroğlu, Kahramankazan tabelası önünde yaptığı açıklamada, "Bugün bizim bu yürüyüşümüz bir adalet yürüyüşüdür. Bu yürüyüşümüz şehitler için bir yürüyüştür. Bu yürüyüşümüz adaletsizliğe uğrayanlar için bir yürüyüştür. Bu yürüyüşün siyasi kimliği yoktur, etnik kimliği, inanç kimliği yoktur. Bu yürüyüşün temel öznesi insandır ve insan adalet istiyor. Hep birlikte adalet istiyoruz. Adalet, adalet, adalet. Adaletten yana olan herkesi kucaklıyoruz ve herkesi bekliyoruz" ifadelerini kullandı. 

MAZLUMDER eski Genel Başkanı ve AK Parti eski Adıyaman Milletvekili Faruk Ünsal (Kılıçdaroğlu'nun solunda) ile Merve Kavakçı'nın eşi, KHK'larla ihraç edilen Prof. Dr. Cihangir İslam (Kılıçdaroğlu'nun sağında) da yürüyüşünde Kemal Kılıçdaroğlu'na eşlik eden isimler arasında yer aldı.