Ercan Soydaş: ''Ücretsiz Taşıma Bütün Halk Otobüslerinin Sorunu''

Haber Ankara ekibi olarak Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri(Mavi Otobüs) Esnaf Odası Başkanı ve Ankaragücü Spor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ercan Soydaş'a konuk olduk. Soydaş ekibimize, mavi otobüsçülerin yaşadığı sorunlardan Ankaragücü'nün hedeflerine kadar bir dizi önemli açıklamalarda bulundu.


Ercan Soydaş: ''Ücretsiz Taşıma Bütün Halk Otobüslerinin Sorunu''

Haber Ankara ekibi olarak Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri (Mavi Otobüs) Esnaf Odası Başkanı ve Ankaragücü Spor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ercan Soydaş'a konuk olduk. Soydaş ekibimize, mavi otobüsçülerin yaşadığı sorunlardan Ankaragücü'nün hedeflerine kadar bir dizi önemli açıklamalarda bulundu.

 

Biz kendi imkanlarıyla otobüsleri yürütmeye çalışan bir esnaf grubuyuz diyen Soydaş, "Araçların yenilenmesinde olsun, bakımlarında ve onarımlarında olsun her türlü giderlerinde esnaflarımız  kendi bütçelerinden karşılıyorlar." ifadelerini kullandı.

 

İşte Ercan Soydaş ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı:

 

Genel olarak bir sezonu geride bıraktık, son bir yılı nasıl değerlendirirsiniz, bu süreçte 15 Temmuz gecesini yaşadık, sizin kampanyalarınız oldu. Mavi otobüsler için son 1 yıl nasıl geçti?

 

15 Temmuz'u unutmadık, unutturmayacağız.  15 Temmuz'da bu millet çok büyük bir badire atlattı. Allah bu ülkeye bir daha böyle bir ihanet yaşatmasın.  15 temmuz gecesi hiç birimiz ne yapacağımızı bilmiyorduk. Biz sosyal medyada resmi hesaptan tweet atan, saat daha 12 olmadan bütün esnaf ve personelleri sokağa çağrı yapan, bütün esnaflarına personellerine mesaj atan bir esnaf odasıyız. Bizim esnafımızda millet, devlet, vatan, bayrak kavramı çok ön plandadır ki 15 temmuz gecesi hepimiz dışarıdaydık. sokaklardayız ama ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kimi havalimanına gidelim diyor, kimi emniyete gidelim diyor, kimi genel kurmaya gidelim diyor, kimi TRT'ye gidelim diyor...  Bende ''Arkadaşlar imkanların ve trafiğin el verdiği ölçüde herkes bulunduğu bölgeye en yakın kuruma gitsin''. Sonra Melih Bey arayıp ta ''Ercan Bey araçları esnafları külliyeye yönlendirin, orada tedbir alsınlar'' deyince daha bilinçli hareket etmeye başladık. Orda toplandık ve Melih Bey ile irtibatlı olarak hareket ettik.  Ertesi gün ''Etimesgut'ta bir hareketlilik var'' dediler. Sabaha doğru yine Melih Bey arayıp ''Hemen otobüsleri gönderelim'' deyince, alana ulaştık ve gerekli tedbirleri aldık.

Önemli olan şuydu; bu milletin kolay kolay pes etmeyeceğini artık herkes öğrendi. Bu ülke üzerinde oynanan oyunları da artık herkesin görmesi lazım. Yani memleketini bizim ülke vatandaşımız olup ta çok kolay eleştirebilen insanların, artık biraz objektif bakmaları lazım. Sadece Avrupa'ya yaranabilmek için ülkesini eleştiren, yerden yere vuran insanların biraz daha objektif bakmayı denemeleri lazım. Bunların artık açık açık üzerinde dillendirmesi lazım. Ben hiçbir Avrupalı 'aydın' diye tabir edilen kesimin veya gazetecisinin ülkesini böyle yerden yere vurduğunu görmedim. Bir ülke bu kadar kolay ortaya atılmamalı.  İnsanlar dışarıya şirin görünmek için kendi ülkesini bu kadar kolay şikayet etmemeli. Siyasilerinde artık biran önce vatan millet kavramını birinci derecede ön plana almaları lazım. Çünkü Türkiye'nin zaten dışarıda yeterince düşmanı var, hareket alanı kısıtlı. Siyaseti güzel yaparsın, vatandaşını ikna edersin, iktidar olursun, sen politika geliştirirsin... Bunlar böyledir.  Önemli olan  milleti ikna etmek, milletin gönlünü kazanabilmektir. Aşırı milliyetçilik kavramı barındırmayalım.

Memleketimize milletimize de sahip çıkalım. Burası Türkiye. Devletin ne zor şartlarda kurulduğunu, asırlardır ne tür ihanetlere uğradığını hepimiz biliyoruz. Bizim sahip çıkmamız lazım, gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmamız lazım. Bunun içinde biraz daha ön yargısız, pozitif bakması gerekir. bütün kesimin kendini çok aydın ve profesyonel gören ilk okul mezunuyla, üniversite mezununun kendi arasında uçurum varmış gibi davranmamayı öğrenebilirsen, ülke olarak insanları olduğu gibi kabullenebilirsen sorun ortadan kalkar.

Biz 15 Temmuz'u, bir Kurtuluş Savaşı'nı, Çanakkale Savaşı'nı, Kıbrıs Barış Harekatı'nı yaşamış ülkenin evlatları olarak, 15 Temmuz'da da aynı bilinçle hareket edildiğini, o bilincin kaybolmadığını görmek bizleri mutlu etti.  15 Temmuz, bizim gelecek nesillere de örnek olacak bir direnişti. Bizim açımızdan hainlere direnişti. Esnaf arkadaşlarımız gerek o gece gerekse sonrasında demokrasi nöbetlerinde hiç alanı boş bırakmadılar. Otobüsleriyle çoluklarıyla, çocuklarıyla, kendileriyle günlerce tam kadro meydanlardaydık, sokaklardaydık. Hiçbir hain teşebbüsü bu saatten sonra Türkiye'de başarılı olamaz. Kimse yeltenmesin diyorum. Türkiye güçlü bir ülkedir, milleti dirayetli bir millettir, her şeyin üstesinden inşallah geleceğiz.  Gelecek kuşaklara, çocuklarımıza daha güzel bir ülke bırakmak için de bütün bireylerin inanılmaz gayret göstermesi lazım. Ülke bizim, sahip çıkalım diyorum. Her şey güzel olacak inşallah.

 

 

''ÜCRETSİZ TAŞIMA TÜRKİYE GENELİ BÜTÜN HALK OTOBÜSLERİNİN SORUNU''

 

Bedava binişler ile ilgili herhangi bir gelişme oldu mu?

Ücretsiz binişlerde sıkıntımız şu; Biz kendi imkanlarıyla otobüsleri yürütmeye çalışan bir esnaf grubuyuz. Araçların yenilenmesinde olsun, bakımlarında ve onarımlarında olsun her türlü giderlerinde esnaflarımız  kendi bütçelerinden bunu karşılıyorlar. Ticari amaçla yapılan bir iş olduğu için belediye otobüsleriyle kıyaslanmasında biraz daha dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü belediye otobüslerinde gün boyu araç hiç yolcu taşımamış olsa bile, çalışan personel düzenli olarak maaşını alır. İşini gücünü çok rahat yürütebilir ama bu otobüsler para kazanamadığı zaman yürütemezsiniz. Çalıştırmak için maaşını ödeyemediğinizden personel bulamazsınız. Ücretsiz taşımada bizim serzenişimiz devletten sübvansiyon alabilmek.  Türkiye de hiçbir özel sektöre ücretsiz hizmet verdirilmez, verdirilmiyor daha doğrusu. Kuruluşundan beri bu halk otobüslerinin statüsünde böyle bir aksaklık var.  Ücretsiz taşıma, Türkiye genelinde bütün halk otobüslerinin sorunu ve çok çeşitli kartlar var. Sayı o kadar çok ki; ücretsiz taşıma inanılmaz arttı. Halk otobüslerinde çalışan personellerin psikolojisini de düşünmek lazım. Durağa duruyorsunuz 20 kişi var, 18 kişi ücretsiz kart gösteriyor. Haliyle akşam olduğunda bir hesap kitap ortaya çıkıyor.  Yakıt alacaksınız, personel maaşını ayarlayacaksınız, farklı giderler var.  Bu etkenler ücretsiz taşıdığımız yolculara olumsuz davranacağımız, hakaret edeceğimiz kötü davranacağımız anlamına gelmesin. Biz bunun tedbirlerini zaten alıyoruz ama kanunlarla düzenlenirken bu tip tedbirlerin alınması lazım.  O insanlar araçlara binerken devlet bu hakkı verdi, ben bu otobüse binerim diyor. işleticilerde ''Kardeşim tamam da ben bu çarkı nasıl çevireceğim?'' diyor.  Esnaflarımızda kredi borcu olmayan hiç kimse yoktur. 3 - 4 yılda bir araç yeniliyor.  Ankara Büyükşehir Belediyesi  bu konuda ciddi destek veriyor, kolaylık sağlıyor. araç yenilemede teşvik var. Her ay düzenli ödediğimiz durak katılımlarında, araç 3 yaşından küçükse %50 eksik alınıyor. Esnafa karşıda biraz anlayışlı olmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü inanın ücretsiz taşıma hiçbir yerde yok.

Bazı gazetelerimiz ''65 yaş üstü yaşlımıza hakaret etti'' diye bizi eleştiriyorlar. Kabul ediyorum böyle bir şey olmaz, olmamalı.  o zaman şöyle bir kampanya yapalım; Bugün özellikle bu konuya duyarlı davranan gazetelerimiz, Türkiye genelinde 65 yaş üstü yaşlılarımıza her gün bedava gazete versinler. Bu konuda eleştiri yapanlar, kendi ticaretlerinden bir fedakarlık yapsınlar. Bu insanlara bir kolaylık yapsınlar. Mesela bedava sinema, tiyatro bileti versinler. İşte bunu kıyaslayamıyoruz. Biz şehit ve gazi ailelerimiz yakınları bizim başımızın tacı ki en çok onlarla ilgili sosyal projeye katılan esnaf grubuyuz. Bazen yanlış anlamadan kaynaklanan bir şey oluyor, o kadar hakaretler işitiyoruz... Bir şekilde onu tolere etmeye gayret ediyoruz. Kamera kayıtlarını inceliyoruz, personel kusurluysa zaten hiç affı yok direk işten men ediyoruz ama bir önyargıyı kıramıyoruz. Ön yargıyı kıramadığımız içinde insanlar direk hakaret ediyor. Şehit ve gazi yakınlarını biz 1981 yılından beri ücretsiz taşıyoruz. Bir tane sıkıntılı personel çıkıyor, zaten bize iletildiğinde hemen uzaklaştırıyoruz, işten men ediyoruz ve bizim kadar etkin şikayete anında cevap veren gereğini yapan ben özel sektörde bir kurum olduğunu zannetmiyorum.

Bizim sosyal medya hesaplarımız çok aktiftir. Kendimiz EG' ya şu personel şu gerekçeyle işten men edilmiştir diye resmi yazı göndeririz.  Hiçbir halk otobüsünde çalıştırılmasın diye bizim yazışmalarımızda mevcuttur.  Vatandaşı memnun edecek her türlü tedbiri almaya gayret ediyoruz.

Esnaflarımızın engelli kartlarında ciddi bir artış olduğundan şikayetçi. Bunun nedeni de; önceden serbest kart almada engel oranı yüzde 60'tı, şimdi yüzde 40'a çekildi. Personellerimiz yolcunun koşarak gelip otobüse bindiği ve engelli kartını gösterdiği şikayetinde bulunuyor. Haliyle -sorması tabi doğru bir hamle değil onu kabul etmem asla- ama soruyormuş ''Nerenizden engellisiniz?'' diye. Kibar bir dille sorulsa da farklı bir algı, farklı bir ortam oluşuyor. Bunlara tedbir almak lazım.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı bu konuda duyarlı. Ankara'da toplam 899 tane özel halk otobüsü var. Sonradan katılan ilçelerle beraber Melih Bey'in talimatıyla güzel bir toplantı yaptık. EGO Genel Müdürü'müzün de koordine ettiği bir toplantıydı. Bütün dertlerini not aldık, raporlaştırdık. Belediye kanadında işleri çözdüğünüz zaman, esnafında sorunu çözüldükçe daha mutlu bir ortam olacak. Daha keyifli çalışacak, kafasındaki soru işaretleri kalkmış olacak. Bu konuda EGO Genel Müdürü'müz, bürokratlar çok hassas davranıyorlar. çözersek Ankara'da şikayetleri aza indireceğimizi düşünüyorum.

Kurallı çalışma konusuna gelirsek de; ticari araçlar içerisinde en çok denetlenen, konuyu en yakından takip eden, kendi denetim ekiplerini oluşturmuş bir odayız. Başka ticari araçlarda böyle sıkı bir denetim yoktu. Uydu takipten denetim görevlileri ve zabıta farklı unsurlar denetleniyoruz ama beni üzen tarafı; son dönemde şikayet istatistiklerimizi çok düşürmüştük. Ücretsiz taşımadan çok şikayet almaya başladık ve ücretsiz taşıdığımız yolculardan şikayet alıyoruz. İş farklı boyutlara gelmiş artık. Bize karşı bu kini hak ettiğimizi düşünmüyorum. Az önce örneklerini verdim, bizim bu işi ticari yaptığımızı artık insanların kavraması lazım. Adı o yüzden özel halk otobüsü. Her birinin kişisel sahipleri var, kiminin 5 ortağı var, kiminin 2 ortağı var, kiminin 7 ortağı var. Herkes bu işten geçimini sağlamaya çalışıyor. binen yolcularımız veya bu işi takip eden sosyal medyada çok kolay hakaret eden insanların, bu işin ticari yapıldığını artık anlaması lazım. Nasıl minibüsler, taksiler, servis araçları ticariyse, bu araçlarda ticari araçlar. Farklı bir yönden değerlendirmek gibi bir niyetim asla yok ama örneğin belediye otobüs şoförünün avantajı nedir? Bu araç günlük seferini tamamlar, o aylık alacağı maaşını bilir, sosyal haklarını bilir. bizim personelimizin öyle bir şansı yok. Çünkü ben kazanamazsam ona maaş ödeyemem. Çok kolay eleştiren bir toplumuz. Eleştirmediğimiz hiçbir iş kolu yok. Kimse kendini sorgulamıyor ''Acaba ben ne kadar düzgün yapıyorum?'' diye. Özellikle ücretsiz taşıdığımız yolculardan çok şikayet alıyoruz. Bununda nedeni anladığım kadarıyla biletçi arkadaşlarımızın biraz üst üste ücretsiz biniş olduğunda yüz ifadeleri değişiyor ama bunu da çözeceğiz inşallah.

 

Oda olarak sosyal medya hesaplarınızı çok aktif kullanıyorsunuz, çalışan arkadaşlar bunun için bir eğitim alıyor mu ya da sosyal medyadan yapılan çalışmalar neye göre belirleniyor?

 

Özellikle bizim avantajımız; 1981 yılından beri babadan oğla gelmiş bir sektörüz. Bizde çok değişim olmamış. Araç sahiplerimizin üniversite mezunu çocukları var. Otobüste çalışan, bu işi bilen arkadaşlarımız var. Kökenden bildikleri için o sorumluluğu onlara verdim. Üniversite mezunu 3 tane arkadaşımız bu konuyu takip ediyor. Genel sekreterimiz profesyonel olarak takip ediyor. Şikayetlere cevap vermeden önce mutlaka bana sunuyorlar, ben değerlendiriyorum, cezai muayedesini daha ağır ceza olsun caydırıcı olsun diye belki değiştirebiliyorum ama ekibimiz bu konuyu aktif takip ediyor. Mutlaka Twitter hesaplarımızın, internet sitemizin, sosyal medya hesaplarımızın hepsi aktif takip ediliyor ve anında görüntülü olarak cevap vermek gerekiyorsa (kamera görüntüleri )onlarla cevap veriyoruz. Ne ceza uygulandıysa onu geri bildirim yapıyoruz. İyi bir sistem kurduk, ücretsiz taşıma dışında kalan şikayet konularının çoğunu da  zaten bitirdik. Güzergah değiştirildi beni durakta indirmedi gibi şeyler oluyor onlara da zaten anlık müdahale ediyoruz.

 

 

''MELİH GÖKÇEK OSMANLISPOR'DAN FUTBOLCU VERECEK''

 

Ankaragücü sezonu şampiyon olarak tamamladı, 1 yılı bize kısaca özetler misiniz?

4,5 yılın sonunda bizim için çok keyifli bir sezon oldu. Yönetim olarak 4,5 yıl süresince çok ciddi sıkıntılar yaşadık. Özellikle kulüp başkanı ve Melih Bey'in ciddi direk ve dolaylı maddi katkılarıyla takım şampiyon oldu. Bundan sonrada bundan sonrada en büyük desteği Melih Bey verecek gibi gözüküyor. Şampiyonluk bambaşka bir duygu. Hele ki bizim gibi çok sıkıntılı bir süreçten geçip şampiyon olduğunuzda bunun keyfi tabii anlatılamıyor. Bunu yaşamak lazım. Çok tutkun bir camia, Ankaragücü'nün sevdası bambaşka bir şey. En son Kayseri Erciyesspor 25-26 bin kişi Ankara'dan Kayseri'ye gitti. Bunda takıma olan tutku, takımın şampiyonluğa oynaması çok önemli etkenler. Zor bir süreçti ama bu takımın bundan sonra önünü açık olduğunu düşünüyorum. Camia bu sezon olduğu gibi kenetlenmeyi başarırsa çok güzel şeyler olacak. Çünkü bu camianın fitneye dikkat etmesi lazım. Bu tip şeylerde kendini muhafaza etmeyi öğrenmeliyiz. ''Siz ne yaptınız? Siz ne iş yaparsınız?'' arkadaşlarımız çıkıyor ve yönetim kurulunu eleştiriyorlar. 4,5 yıllık süre boyunca bütün yönetici arkadaşlarımız gücü oranında zaten elinden geleni yaptı. Bu tip şeyler yöneticileri aşağılamak, küçük görmek bu camiaya bir şey kazandırmaz. Biz Ankaragücü'ne yönetici olurken milyonlar vaat etmedik. Biz kaderine terk edilmiş bir takımı, 107 yıllık bir tarih kaybolmasın diye yönetici olduk. Allah'ın da yardımıyla Melih Bey ve Mehmet Yiğiner'in ciddi katkılarıyla bu takım şampiyon oldu. Bundan sonrasını geçmişten ders alarak götürmek lazım. Hepimizin aileleri var, çocuklarımız var. Hakaret etmek bu kadar kolay olmamalı. Bu camia nasıl kenetlenerek başarıyı elde ettiyse bundan sonrada kenetlenerek daha yukarılara çıkacak. Hiç birimizin birbirini incitmesine hiçbir arkadaşımızın müsaade etmemesi lazım.

Taraftar grupları önümüzdeki sezondan en az bizim kadar umutlular. İlçe belediye başkanlarımız maddi katkı verdiler, güçleri oranında otobüs tahsis ettiler. Kayseri deplasmanında ben hepsine teşekkür ediyorum ama bu camia gerçekten iyi yerlerde olmayı hak ediyor. 107 yıllık Cumhuriyet Osmanlı döneminden kalmış, Kurtuluş Savaşı'nda aktif rol almış, Atatürk'ün de simgesel olarak çok önem verdiği kulüplerden bir tanesi. Dolayısı ile biz hakikaten bu görevi çok iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Kapandı bitti denen bir kulübü başta kulüp başkanı olmak üzere, yönetici arkadaşlarımızın çabası, Melih Gökçek'in katkılarıyla bu takım eski günlerine dönecek. Ön protokolünü yaptığımız futbolcular, yapılacak olan transferler, Melih Bey Osmanlıspor'dan futbolcu verecek. Yeni kent stadında maçlarımızı oynayacağız, bunlar güzel şeyler. Taraftarlarımızdan bir takım olaylara siyasi bakmamalarını bekliyoruz. Her birimizin ayrı siyasi düşünceleri olabilir ama ortak paydamız bizim Ankaragücü ve Ankaragücü'nü yaşatmak. Arzuladığı başarıya ulaştırmak için de ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz. ''Ben bundan destek istemem, ben bunu kabul etmem, öyle olacaksa bu takım amatöre düşsün'' gibi söylemler bana çok samimi gelmiyor. O düşüncedeysek eğer bu takım başarısız olduğunda, maç kaybettiğinde, bir takım sıkıntılar yaşadığında veya küme düşmemeye oynadığında taraftarımızın hakaret etmemeleri, küfür etmemeleri gerekiyordu. Madem ''Amatöre düşeceksek buyurun hep beraber düşelim'' demesi lazımdı. Onun için biz herkesin samimiyetine inanıyoruz. Bu camia birlik beraberlik içerisinde her şeyin üstesinden gelecek. Tek amacı Ankaragücü olan güzel bir camia, güzel insanlar ama yine söylüyorum; bu başarıda kulüp başkanından, yönetiminden, taraftarından, teknik heyetinden, futbolcusundan herkesin emeği var. Kimse birbirinin emeğini küçümsememeli. Beraber başardık, beraber keyfini çıkaralım diyorum. Bu takımı hak ettiği yere getireceğiz. Camianın birliğiyle beraberliğiyle inşallah güzel bir gelecek Ankaragücü'nü bekliyor.

 

Başkan Mehmet Yiğiner geçen haftalarda Haber Ankara'yı konuk etti ve yardımlara ilişkin bazı açıklamalar yaptı. Şu anda gelen yardımlar yeterli midir? yardımların önemi nedir?

Yardımlar takım için tabii hayati önem taşıyor. Çünkü biliyorsunuz transfer yasağımız var. Bu yasağı kaldırmak içinde maddi olanaklar olması gerekiyor. Şuana kadar dışarıdan katkılarla ön protokoller yapıldı, bundan sonrada Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yapacağı destek önemli. O'ndan gelecek destekle bu iş yürüyecek. Bugün 'bende şahit oldum, okudum- Melih Bey açıklama yapmış. Maddi anlamda, futbolcu anlamında güzel destekler verecek. Onun için söylüyorum; bu takımın geleceği parlak. Başka bir b planımız yok. Maalesef kendi imkanlarımızla bu takımı bizim süper lig hayaline ulaştırmamız, kendi maddi imkanlarımızla zor. Dolayısı ile en büyük katkıyı gene Melih Bey verecek. Bu konuda eleştiri alabiliriz. O arkadaşlara da şunu söylemek isterim; ''biz oradan gelecek desteği istemiyoruz'' diyen arkadaşlarımızın farklı bir planı varsa, yani bir başka yerden destek kaynak bulabilecek imkan varsa onu da değerlendirelim. Biz hiç kimseyle aramıza duvar koymadık. ''Kardeşim bizde bu kadar katkı yapabiliriz, destek veririz, bu takımı biz ayakta tutarız'' diyenler varsa, onlara da kapımız açık ama son geldiğimiz noktada şuana kadar Melih Bey'in desteğiyle gelen bu takım, yine Melih Bey'in maddi desteğiyle devam edecek gibi gözüküyor.

 

 

''ANKARAGÜCÜ YUKARILARA OYNAYACAK''

 

Yeni sezonda Ankaragücü’nden beklenti nedir? Yeni hoca ile anlaşıldı, gerekli transferler yetişecek mi?

Transferleri büyük ihtimalle yetiştireceğiz. Zaten Başkan Mehmet Yiğiner'in bütün mesaisi Beştepe'de geçiyor. Bu sezon beklentimiz; direk şampiyonluk hedefi koymak. Çünkü; acemisi olduğumuz bir lig burası. Ankaragücü'nün hedefi hep yukarılardır. Ankaragücü bu senede ümit ediyorum ki; yukarılara oynayacak. Transfer komitesinin isabetli transferler yaptığını düşünüyorum. Daha basına yansımayan görüşülen futbolcular var, camiayı mutlu edecek oyuncular var. Onlarla da anlaşmalar sağlanınca iyi bir ekip olacağını düşünüyoruz ve bu ligi de başarıyla tamamlayıp, inşallah bir üst lige çıkacağız. Hedefimiz direk şampiyonluk diye kimseye de aşırı bir umut empoze etmek istemem ama hedefimiz yukarılara oynamak yani daha Türkçesi  bu ligde çok kalmamak.

 

Son olarak takımın sürekli yanında olan Ankaragücü taraftarı için ne söylemek istersiniz?

Takımlarına, teknik ekiplerine, başkanlarına güvenecekler. Bu takımı tıpkı 4,5 yıl önce ve daha öncesinde destekledikleri gibi desteklemeye devam edecekler. Çok güzel bir gelecek camiayı bekliyor diye düşünüyorum. Birlik beraberlik önemli bir ayrıntı. Bazıları sürekli birlik beraberlik vurgusu yapılıyor diye eleştiriyor da olabilir ama biz bunun meyvelerini bu sezon gördük. Gümüşhane maçından sonra takımın havalimanında 10 bin kişiyle karşılanması, bir kenetlenme oluşması, takımada yansıdı. Yaz döneminde çok keyifsiz anlar yaşadığımızda, açıp bir Tuzlaspor maçının son 10 dakikasını izliyoruz. Zor kazandığımız maçlar var. İnanılmaz mutluluk yaşadığımız maçları izleyip, keyif alıyoruz. Dolayısı ile Ankaragücü bizim içimize işlemiş artık. Ankaragücü benim diğer yönetici arkadaşlarımın, başkanın, bütün taraftarların artık bir yaşam tarzı olmuş. Takımı desteklemeye hep birlikte devam edeceğiz. Bu takımı başarıya ulaştıracağız. Birbirimize anlayışla yaklaşacağız ve bu takımı hedefine ulaştıracağız diye düşünüyorum.