ANKARA DİKKAT! Meteoroloji'den Flaş Sağanak Yağış Uyarısı... İşte Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı. Sağanak yağış beklenen Ankara'da hava durumu nasıl olacak? Hava sıcaklığı artacak mı? Detaylar haberimizde…


ANKARA DİKKAT! Meteoroloji'den Flaş Sağanak Yağış Uyarısı... İşte Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı. Sağanak yağış beklenen Ankara'da hava durumu nasıl olacak? Hava sıcaklığı artacak mı? Detaylar haberimizde…

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 24 Ekim 2017 Salı ve 25 Ekim 2017 Çarşamba günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Sıcaklıkların yavaş yavaş düşmesiyle birlikte hava durumu açıklamaları da merak ediliyordu. Sıcaklıklarında düştüğü Başkent Ankara'da, sağanak yağışlar kapıya dayandı. 20 derece dolaylarında seyreden sıcaklıklar 3-4 derece birden yeniden düşüş yaşayacak.

 

Perşembe günü itibari ile sıcaklıkların yavaş yavaş yeniden artışa geçmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


-24 Ekim 2017 Salı günü 22 derece ve sağanak yağışlı,

-25 Ekim 2017 Çarşamba günü 18 derece ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. 

 

En düşük sıcaklıkların 24 Ekim Salı 8 ve 25 Ekim Çarşamba 9 günü derece olacağı tahmin ediliyor.

 

 

BALIKESİR'İN BATI KESİMLERİNDE GÖRÜLECEK KUVVETLİ YAĞIŞA DİKKAT!

Balıkesir çevrelerinde bu gece saatlerinden itibaren görülecek yağışların; batı kesimlerinde (Edremit, Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Havran, İvrindi) kuvvetli (25-50 mm) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

İZMİR ÇEVRELERİNDE GÖRÜLECEK KUVVETLİ YAĞIŞA DİKKAT!

İzmir çevrelerinde bu gece saatlerinden itibaren görülecek yağışların; il genelinde kuvvetli (25-50 mm) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

AYDIN ÇEVRELERİNDE GÖRÜLECEK KUVVETLİ YAĞIŞA DİKKAT!

Aydın çevrelerinde bu gece saatlerinden itibaren görülecek yağışların; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli (25-50 mm) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

 

MUĞLA ÇEVRELERİNDE GÖRÜLECEK ÇOK KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞA DİKKAT!

Muğla çevrelerinde bu gece saatlerinden itibaren görülecek yağışların; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren il genelinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ANTALYA ÇEVRELERİNDE GÖRÜLECEK ÇOK KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞA DİKKAT!

Antalya çevrelerinde bu gece saatlerinden itibaren görülecek yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren Çarşamba akşam saatlerine kadar il genelinde aralıklarla çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

 

ISPARTA ÇEVRELERİNDE GÖRÜLECEK KUVVETLİ YAĞIŞA DİKKAT!

Isparta çevrelerinde yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren görülecek yağışların; öğle saatlerinden sonra ve Çarşamba günü il genelinde kuvvetli (25-50 mm) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BURDUR ÇEVRELERİNDE GÖRÜLECEK ÇOK KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞA DİKKAT!

Burdur çevrelerinde yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren görülecek yağışların; öğle saatlerinden sonra ve Çarşamba günü doğu kesimlerinde (Ağlasun, Bucak, Çeltikçi) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.