Kahramankazan'da Şehit Ailesine Sahurda Sürpriz Ziyaret

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, FETÖ darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olan 9 Kahramankazanlı arasında yer alan Ahi Köyü Muhtarı Ali Anar’ın ailesine sahur vaktinde sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.


Kahramankazan'da Şehit Ailesine Sahurda Sürpriz Ziyaret

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, FETÖ darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olan 9 Kahramankazanlı arasında yer alan Ahi Köyü Muhtarı Ali Anar’ın ailesine sahur vaktinde sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Ertürk, şehidin anne, baba, eşi ve 6 çocuğuyla birlikte sahur yaptı.

Başkan Ertürk, 15 Temmuz şehidi Ali Anar’ın ailesini sahur vaktinde ziyaret etti. Ertürk, şehidin annesi Yurdagül, babası Hüseyin, eşi Nuray ve çocukları Hüseyin, Yurdagül, Muhammed, Elif, Şerife ve Naile birlikte sahur sofrasına oturdu. Şehidin ailesi ile birlikte sahur yapan Ertürk, şehidin çocukları ile yakından ilgilendi.

 

YAVRUMUN KOKUSUNU ÇOK ÖZLEDİM

Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette, şehidin Annesi Yurdagül Anar, “Oğlumu çok özledim. Yavrumun kokusunu çok özledim. Artık onun yerine küçük torunum Muhammed’i kokluyorum” dedi. Baba Hüseyin Anar da, oğullarının çok insancıl ve tüm köy halkı tarafından sevilen bir yapıda olduğunu belirterek, “Yokluğu ilk günkü gibi. Ama Allah ona şehitliği bizlere de şehit ailesi olmayı nasip etti. Allah vatana millete zeval vermesin” diye konuştu. Eşi Nuray Anar ise, “Onu 15 Temmuz gecesi ellerimle gönderdim. Hiç de pişman değilim. O çocuklarımızın, ülkemizin, devletimizin, milletimizin yarınları için şehit oldu” dedi. 

 

BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Başkan Ertürk de, 15 Temmuz’da şehit olan kahramanların aileleri ve gazilerle büyük bir aile olduklarını belirterek, “Şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri bizlerin de ailesi oldu. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz için ne yapsak az. Onların haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Her zaman yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle yakından ilgilenen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a tüm Kahramankazan halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Bu gönül sofrasında bu mübarek gecede sahurlarımızı iftarlarımızı yapabiliyorsak önce Allah’ın sonra da şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesindedir. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.