Sevilen Oyuncular 'Ferhad ile Şirin' Gösterisiyle Ankara'da

Sevilen oyuncular Aslı Tandoğan ve Mert Fırat, 'Ferhad ile Şirin' aşkını anlatan gösterileriyle Bilkent Odeon'da Ankaralılarla buluşacak.


Sevilen Oyuncular 'Ferhad ile Şirin' Gösterisiyle Ankara'da

Nazım Hikmet'in çok farklı şekillerde sahneye uyarlanan oyunu 'Ferhad ile Şirin' yep yeni bir uyarlamayla Ankara'ya geliyor. Sevilen oyuncular Aslı Tandoğan ve Mert Fırat, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Bilkent Odeon'da sahnelenecek oyunda hayranlarıyla buluşacak.

Yeni uyarlama, iki anlatıcı ve senfonik orkestra için sahne piyesi olma özelliği taşıyor. Arif Melikov'un bale müzikleri üzerine yeniden tasarlanan 'Ferhad ile Şirin'i Bilkent Senfoni Orkestrası seslendirecek. Azeri Şef Elşad Bagirov'un yöneteceği eserde anlatıcılığı, Aslı Tandoğan ve Merf Fırat üstlenecek. Kareografisini Uğur Seyrek'in yaptığı dans bölümlerinde ise, Ankara Devlet Opera ve Balesi solistleri Özge başaran, Eren Keleş ve Mine İzgi yer alacak. 

‘Ferhad ile Şirin’, Ankara’nın en büyük yarı açık amfitiyatrosu Bilkent Odeon’da 1 Eylül Cumartesi günü saat 20.30’da başlayacak. Biletler https://bilet.bilkent.edu.tr adresinden temin edilebilecek.