Etimesgut Belediyesi'nden Festivalde Çıkan Kavga Sonrası Açıklama: "Festivalimiz Huzur İçinde Devam Ediyor"

Etimesgut Belediyesi, 15. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nde Yıldız Tilbe'nin sahne aldığı sırada çıkan kavga ile ilgili açıklama geldi. Belediyenin açıklamasında, festivalin huzur içinde devam ettiği belirtildi.


Etimesgut Belediyesi'nden Festivalde Çıkan Kavga Sonrası Açıklama:

Sevilen sanatçı Yıldız Tilbe, Etimesgut Belediyesi'nin düzenlediği 15. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nin 4. gününde hayranlarıyla buluştu. Tilbe'nin konseri sırasında, hem seyirci ve güvenlik görevlileri hem de seyircilerin kendi arasında kavga çıktı. Kavga da yumruklar havada uçuştu. 

[ilgili-haber=68316]

Etimesgut Belediyesi, kavga ile ilgili bir açıklama yaptı. Belediyenin açıklamasında, festivalin huzur içinde devam ettiği belirtildi. Etimesgut Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

 

50 BİNİN ÜZERİNDE VATANDAŞ KATILIYOR

"Etimesgut Belediyemizce her yıl eylül ayında Anadolu kültürümüzü  tanıtmak, yaşamak ve yaşatmak amacıyla Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivalimiz düzenlenmektedir. Festivalimizde ülkemizin güzide sanatçıları da konserler vermektedir. On gün süreyle devam eden festivalimize her akşam 50 binin üzerinde vatandaşımız katılmaktadır. Bu kadar yüksek katılımın olduğu festival meydanımızda, halkımızın can güvenliğinin ve huzurunun sağlanması takdir edilir ki büyük bir mesuliyettir. Bu amaçla festival meydanımıza girişlerin,  x-ray cihazları ile emniyet ve güvenlik personelinin bulunduğu noktalardan yapılması sağlanmaktadır.

 

HALKA RAHATSIZLIK VEREN KİŞİLER OLDU

3 Eylül 2018 günü festival gecemizde, güvenlik noktalarından geçmeden festival alanının çevre duvar çatısına tırmanan, güvenlik riski oluşturan  ve halkımıza rahatsızlık veren kişiler olmuştur. Çatıdan inmeleri yönünde zabıta personelimizin ikazlarını dikkate almayan bu kişiler,  zabıta personelimize saldırmış ve arbede çıkarmışlardır. Taşkınlık yapan kişilerden rahatsız olan bazı vatandaşlarımızın, bu kişilere tepki göstermesi ve müdahale etmesiyle olay büyümüş, basın ve yayında organlarında yer alan üzüntü verici görüntüler ortaya çıkmıştır.

 

15 YILDIR BÖYLE BİR TAŞKINLIK YAŞANMADI

On beş yıldır kutladığımız festivallerimizde bugüne kadar böyle bir taşkınlık yaşanmamıştır. Festival alanındaki binlerce vatandaşımızın huzur ve can güvenliğinin önem ve hassasiyetini  gözardı ederek,  olayı sadece izleyiciye müdahale gibi aksettirmek gerçeği yansıtmamaktadır. Bu üzücü olayın tekrar etmemesi ve festivalimizin güzel amacını ve faydasını gölgede bırakmaması en büyük temennimizdir."