Makyajlarda 90'lar Esintisi! Uzmanlardan tavsiyeler: "Aşırı Aydınlatıcıya Ara Verin"

Başarılı makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar 2018-2019sonbahar/kış modasına 90’lar stilinin damga vurduğunu söylüyor. Akpınar bu tarzı tamamlamak için nasıl bir makyaj yapılması gerektiğini MAG okurlarına anlatıyor.


Makyajlarda 90'lar Esintisi! Uzmanlardan tavsiyeler:

Başarılı makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar 2018-2019sonbahar/kış modasına 90’lar stilinin damga vurduğunu söylüyor. Akpınar bu tarzı tamamlamak için nasıl bir makyaj yapılması gerektiğini MAG okurlarına anlatıyor.

“Öncelikle, aşırı aydınlatıcı kullanmaya bir süre ara verin, parlak yerine daha mat, duru ve kadifemsi bir ten makyajı tercih etmelisiniz” ifadelerini kullanan Hamiyet Akpınar sözlerine şöyle devam ediyor: “Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklarla vedalaşıp, bronz ve kahve tonlarda allıklar edinmelisiniz. Özellikle dönemin grunge/rocker tarzı olarak öne çıkan dramatik koyu gözlerin koyu dudaklarla ile birlikte kullanıldığı makyajlarda cildi mümkün olduğu kadar renksiz ve solgun tutmalısınız.”

Gözlerde toprak tonlarının hâkim olduğunu vurgulayan Akpınar, smokey göz makyajının en fazla kullanıldığı dönem olduğunu sözlerine eklerken; buğulu bir bakış elde etmek için, keskin eyeliner ve yoğun kirpik yerine, yumuşak geçişlerle dumanlı bir etki yaratılabileceğini anlatıyor.