Vergi Mükelleflerine 30 Kasım Uyarısı


Vergi Mükelleflerine 30 Kasım Uyarısı

Yenimahalle Belediyesi, vergi mükelleflerini uyardı.  Emlak, ÇTV, İRV ve yol harcamalarına katılım payı 2’inci dönem ödemeleri 30 Kasım’da sona eriyor.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, söz konusu vergilerin 2018 yılı 2’inci dönem son ödeme süresi 30 Kasım Cuma olarak belirlendi.

Vergi borçları, belediyenin tahsilat vezneleri ile Batıkent, Ata, Karşıyaka, Gazi Mahallesi, Şentepe Semt Birimlerinde ve Tapu Müdürlüğü’nde açılan tahsilat veznelerine yatırılabileceği gibi, tüm PTT şubelerinden 211 656 posta çeki hesabından da ödenebilecek.

Vergi borçlarını bankalar aracılığı ile ödemek isteyen vatandaşlar ise anlaşmalı bankalar Şekerbank, ING, Halkbank, TEB, Vakıfbank, Denizbank, Garanti ve Akbank şubelerinden vergi borçlarını ödeyebilecek.

 

MOBİL TAHSİLAT ARACI KOLAYLIĞI

Ayrıca yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsilat aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak.

Öte yandan zamanı kısıtlı olan vatandaşlar, uzun kuyruklarda beklemeden T-belediye ve E-belediye hizmetleri sayesinde, vergilerini www.yenimahalle.bel.tr adresinden online olarak kredi kartı ile peşin veya taksitli ödeyebilecek.

Vatandaşların vergilerini cezalı ödememeleri için gerekli bütün önlemleri alan belediye, veznelerini 30 Kasım tarihine kadar hafta sonu da dahil olmak üzere 09.00- 17.00 saatleri arasında açık tutacak.