Altındağ'a Yeni Kültür Merkezi

Altındağ Belediyesi kültür sanat yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. İlçeye kültürel ve sanatsal birçok donatı kazandıran Altındağ Belediyesi, Hüseyin Gazi Kültür Merkezi’ni Beşikkaya Mahallesi’nde törenle hizmete sundu.


Altındağ'a Yeni Kültür Merkezi

Altındağ Belediyesi kültür sanat yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. İlçeye kültürel ve sanatsal birçok donatı kazandıran Altındağ Belediyesi, Hüseyin Gazi Kültür Merkezi’ni Beşikkaya Mahallesi’nde törenle hizmete sundu.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Belediyecilik sadece kenti imar etmek değildir. Belediyecilik, kültürel ve sanatsal dönüşümü de sağlayarak kente özünü yeniden kazandırmaktır. Vatandaşlar arasında bir bilinç oluşturmaktır. Bu soğuk ve yağmurlu havada buraya gelip, bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Her şey sizlerin duası ve desteği ile böyle güzel oluyor” diye konuştu.

Beşikkaya Mahallesi’nde hizmete açılan Hüseyin Gazi Kültür Merkezi’nde 500 kişilikkonferans salonu, kadınlar için derslikler, okuma salonları ve 500 kişilik bir düğün salonu yer alıyor.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen mütevazi açılış törenine, AK Parti Ankara Milletvekilleri Prof. Dr Vedat Bilgin, Prof Dr. Emrullah İşler, Ak Parti eski vekilleri Faruk Koca ve Atilla Maraş, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Karaca, ilçe yönetimi, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Altındağlı katıldı.

 

“ALTINDAĞ HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞTU”

Salona girerken, alkışlarla ve tezahüratlarla karşılanan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, konuşmasında Altındağ’daki değişim üzerinde durdu.

“Bugün yine bir açılış törenimizi daha hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Biz yatırımlarımızı, ilçemizin her bölgesine her mahallesine eksiksiz ve eşit şekilde yapmaya çalışıyoruz. Beşikkaya Mahallesi’nde hizmete sunduğumuz Kültür Merkezimiz, buradaki vatandaşların rahatlıkla faydalanabileceği bir merkez. Ayrıca bünyesinde bir düğün salonu da mevcut. Bugün Altındağ, her mahallesinde parkları, kütüphaneleri, spor merkezleri, kültür merkezleri, camileri, sağlık merkezleri ile donanımlı bir ilçedir. Biz neden bu yatırımlara önem gösterdik? Çünkü, toplumun gelişmesi, çocukların geleceği, insanların huzuru ve sağlığı bu donatılarla bağlantılıdır. Eğer siz çocuklarınıza bu hizmetleri ulaştırabiliyorsanız, bu eğitimleri çocuklarınız görüyor ve hayatında kullanabiliyor ise, o zaman kötü alışkanlıklardan uzak duruyor, vaktini daha faydalı uğraşlarla geçiriyor demektir. Her şey çocuklarımızı geleceğe sağlıklı ve huzurlu hazırlamak için. Bugüne kadar Altındağ Belediyesi, sadece bir ilçenin çehresini değiştirmedi. Değerlerini korumayı bilen, okuyan ve özgüvenli bir ilçe de oluşturdu. Dünyanın gelişmiş ülkelerini yakalamak zorundayız. Bizim anlayışımız budur. Sizlerin duası ile bugünleri gördük. Bizim yanımızda olan, duaları ile bize destek veren herkesten Allah razı olsun.”

 

“15 YILDIR ALTINDAĞ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

Yıllardır hemen hemen her 15 günde bir açılış yaptıklarını, şimdi ise neredeyse her hafta yeni bir tesisin açıldığını, açılacak daha onlarca yeni tesis olduğuna vurgu yapan Veysel Tiryaki, 15 yıldır Altındağ için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, kültür sanata verdiği önemi de şu cümlelerle ifade etti:

“Ne kadar bina yaparsanız yapın, ne kadar zenginleşirseniz zenginleşin, zenginleşmenize paralel olarak kültürle sanatla ilgili konularda kendimizi geliştirip değiştiremezsek toplumdaki problemler çığ gibi büyür.Gelişmek, zenginleşmek sadece binaları, arabaları yenilemekle olmaz, insanımızı yetiştirmek durumundayız. Temiz bir çevrede, herkesin birbirine saygılı olduğu, sağlıklı bir ortamda yeniliklerde birbirimizle buluşacağız”

 

“VEYSEL TİRYAKİ BAŞKENTE NEFES ALDIRDI”

Bir bölgeyi yeniden inşa etmenin ne kadar zor olduğunu belirten AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Vedat Bilgin’in mesajları ise şöyle:

“Şehir canlı bir varlıktır. Şehrin dinamizmini, toplum dinamizmi ile paralel götüremez iseniz, kriz ve kaos ortaya çıkar. Kültür olmadan da şehir olmaz. Belediye Başkanı Veysel Tiryaki işte bu yüzden çok önemli faydalar sağladı ilçeye. Hizmete sunulan kültür merkezleri, şehir ve toplum arasındaki sorunları çözen bir unsur. Medeniyet kültür demektir, sanat demektir. Başkan Veysel Tiryaki, bölgeyi kültürle, sanatla, sporla yeniden ayağa kaldırdı. Ankara’yı boğan gecekonduları yıktı, Başkent’e nefes aldırdı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.”

AK Parti Ankara Milletvekili Prof Dr. Emrullah İşler ise, “Başkan Veysel Tiryaki Altındağ’da bir destan yazmıştır. Ben Altındağ’ın dününü de bilen bir kişi olarak bu sözü söylüyorum. İktidarımız döneminde Ankara ve Türkiye çok değişti. Ama en büyük değişim ve dönüşüm Altındağ’da oldu” diyerek düşüncelerini paylaştı.