Yılın Son Konseri: Klarnet Ve Piyano Resitali

Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde klarnet ve piyano bir araya geliyor. Başkentin müzik hayatına da renk katan Guinness rekorlu Satranç Müzesi, 29 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’de müzik ziyafeti yaşatacak.


Yılın Son Konseri: Klarnet Ve Piyano Resitali

Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde klarnet ve piyano bir araya geliyor. Başkentin müzik hayatına da renk katan Guinness rekorlu Satranç Müzesi, 29 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’de müzik ziyafeti yaşatacak. Her ayın son Cumartesi günü düzenlenen konserler serisinde bu ay klarnet ve piyanonun eşsiz tınılarını, zengin bir repertuarla birlikte sanatseverlerle buluşacak.

Konserde; piyanoda Cem Babacan, klarnette Tolga Yüksel yer alacak. Konser programında, Claude Debussy , Bela Bartok, Eugene Bozza gibi bestecilerin klasikleşmiş bazı eserlerinin yanı sıra Astor Piazzola'dan bazı uyarlamalar ve John Williams'ın film müziklerinden seçkiler de yer alacak.

 

 “MÜZİĞİN GÜCÜNÜN ANKARAMIZA YAYILMASINDA ETKİLİ OLDUYSAK NE MUTLU”

Gökyay Satranç Spor ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Müze Kurucusu Akın Gökyay, 2018’in son konserinde bir müzik ziyafeti yaşanacağını şu sözlerle dile getirdi:

“2018 yılını kültürle, sanatla, müzikle ve satranç ile bitiriyoruz. 2018 yılına, piyano ve klarnet tınıları ile veda edeceğiz. Çok başarılı iki müzisyenimiz bize unutulmaz saatler yaşatacak. Yeni yılda da konser programlarımıza aynı heyecan ve özenle devam edeceğiz. Müziğin gücünün Ankaramıza yayılmasında etkili olduysak ne mutlu bize…”

 

“YILIN SON KONSERİNE DAVETLİSİNİZ”

Piyanist Cem Babacan ve klarnet müzisyeni Tolga Yüksel, Satranç Müzesi’nde konser verecek olmaktan mutlu olduklarını ve satranç sporu ilgilendiklerini belirterek şu mesajları verdi:

“Biz, öğrencilik yıllarından beri çeşitli projelerde beraber çalıştık. Satranç Müzesi gibi özel bir yerde tekrar bir araya geldik. Satranç Müzesi, çok sayıda tarihi ve modern satranç takımını gözlemleyebilmenin yanında, butik ve küçük bir konser salonu için son derece ferah ve ayrıcalıklı olanaklara sahip. Müzenin atmosferi bize huzur verdi, eminiz ki atmosferin enerjisi müziğe de yansıyacak. 2018 yılını son konserini vermek bizim için de çok özel. Konsere gelecek olanlar, yorulmadan, keyifli saatler geçirecek. Herkesi, yılın son konserine davet ediyoruz.”