Mamak Cumhur İttifakı'nda Kenetlendi... Murat Köse: "Hep Birlikte Mamak Olacağız"

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için de Cumhur İttifakı’nın devamına karar veren AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Mamak ilçe teşkilatları da  çalışmalarını hızlandırdı.


Mamak Cumhur İttifakı'nda Kenetlendi... Murat Köse:

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için de Cumhur İttifakı’nın devamına karar veren AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Mamak ilçe teşkilatları da  çalışmalarını hızlandırdı. Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olarak AK Parti’den Mamak Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Murat Köse, Milliyetçi Hareket Partisi Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen’i ziyaret etti.Köse’yi Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkan Yardımcısı Murat Taner, İlçe Başkanı Mustafa Esen, Mamak Ülkü Ocakları Başkanı Berat Aslan ve MHP Mamak İlçe Teşkilatı yönetimi coşkulu bir kalabalıkla karşıladı.

 

HEP BİRLİKTE MAMAK OLACAĞIZ

Ziyarete AK Parti Mamak İlçe Başkan Vekili Mehmet Ali Demir ve yönetimi ile birlikte katılan Köse,”Birlik ve beraberliğimiz hayırlı olsun.Bir birliktelik sözü ile hareket edeceğiz.Mamak’ımıza sahip çıkmak ve hizmetin en iyisini getirmek için yola çıktık.Biz hizmeti Allah’ın izniyle kimseyi ayırmadan yapacak, herkesi bir bütün olarak bağrımıza basacağız.Genel Başkanlarımızın öngörmüş oldukları ittifak çerçevesinde burada bulunan kardeşlerimin heyecanının 1 Nisan sabahı büyük bir coşkuya döndüğünü görmek  en büyük temennimdir.Bunun için daha fazla koşacağız, daha çok yorulacağız.Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Mamak olacağız, Ankara olacağız” dedi.

 

BİR BİRİZ VE BERABERİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen de,Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı’na verdiği değerin bilinciyle hareket edeceklerini kaydederek, “Genel Başkanımızın Cumhur İttifakı’na verdiği değerin bilinciyle, bizler de sorumluluğumuzun farkında olarak, Cumhur İttifakı’nın adayı Murat Köse’nin seçilmesi için elimizden geleni yapacağız.Biz biriz ve beraberiz.Büyüklerimizin almış olduğu kararlar neticesinde milletimizin, vatanımızın ve devletimizin bekası noktasında Cumhur İttifakı önemlidir” dedi.Cumhur İttifakı’nın bir gönül İttifakı olduğunu kaydeden AK Parti Mamak İlçe Başkan Vekili Demir de “15 Temmuz’dan bu yana ittifakımız devam ediyor.Bizlerde ilçemizde Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatımızla birlikteliği sağlayarak Cumhur İttifakı’nın samimiyetini gösteriyoruz.31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın devamı için alınan kararların ülkemize, milletimize ve Mamak’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.Ziyaretin sonunda her iki partinin yöneticileri birbirlerine hediye takdim etti.

 
 

YOZGATLILARLA BİR ARAYA GELDİ

Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, Şahmuratlı Köyü Derneği’nin düzenlediğiarabaşı programında Yozgatlılarla bir araya geldi. Yozgatlı Dernekler Federasyonu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa siyasi parti temsilcileri, Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

DERNEKLER MANEVİ RUHLARI DİRİ TUTUYOR

Kültür mirasının gelecek nesillere aktarılmasında derneklerin önemli bir rolü olduğunu ifade eden Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, “Bu programlar hem hemşerileri bir araya getiriyor hem de köklerimizdeki o manevi ruhu hep diri tutuyor” dedi. Seçim süreci ile ilgili olarak açıklamada bulunan Köse, “Bu bir hizmet yarışı. Önemli olan ise Mamak’a kalıcı eserler bırakmak. Bizler bu anlayış ile faaliyetlerimizi yürüteceğiz” diye konuştu.

 

ASKER UĞURLADI

Arabaşı programının ardından Mamak mesaisine hız kesmeden devam eden Köse, Çağlayan Mahallesi’nde düzenlenen asker uğurlama programına katıldı. Mamak’ın 15 Temmuz’u en yakından yaşayan ilçelerden biri olduğunu kaydeden Köse, “İstiklal mücadelesinin o gece ne olduğunu gördük. Vatanımız için o gece sabaha kadar mücadele ettik. İbrahim kardeşimizde bu ruhla vatanımızı savunacak. Sağ salimde yuvasına geri dönecek inşallah” dedi. Köse konuşmasının ardından askere gidecek gence bayrak ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.