Mehmet Özhaseki Muhtarlarla Ankara'yı Konuştu: "Kararları Birlikte Alacağız"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankara Altınpark ANFA Salonu'nda düzenlenen "Muhtarlar Buluşması" programında Muhtarlar Konfederasyonu üyeleriyle bir araya geldi.


Mehmet Özhaseki Muhtarlarla Ankara'yı Konuştu:

 


Muhtarlara "mesai arkadaşlarım" diye seslenen Özhaseki, karar alma mekanizmasının başında muhtarların da olacağını söyledi. Özhaseki, "Biz" kültürünün hakim olduğu belediyecilik anlayışı uygulayacaklarını belirterek, "Mahalleyi bilen sizsiniz, sorunları bilen sizsiniz, mahalleli ile belediye arasında aracı olan sizsiniz. Sizinle istişare içinde olacağız, kararları birlikte alacağız" diye konuştu. "Devletin malının gözetildiği" adil bir belediyecilik anlayışını hakim kılacaklarını vurgulayan Özhaseki, Ankara'nın yürütülecek çalışmalarla tüm Türkiye'ye örnek olacağını kaydetti.

Programın sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Özhaseki, "HDP'nin değil, Kürt vatandaşlarımızın oylarına talibiz." dedi. PKK ile Kürt Vatandaşlarımızı birbirinden en net ayıran partinin AK Parti olduğunu vurgulayan Özhaseki, “Biz devletimize, milletimize ihanete soyunan örgütlerin değil, vatanını seven Kürt vatandaşlarımızın oylarına talibiz. PKK ile Kürt vatandaşlarımızı bir tutmadık, asla tutmayız" dedi.  Özhaseki, Cizre'de yaptıkları çalışmalardan sonra vatandaşların kendisine "Mehmet Özcizreli" diye hitap ettiğini de belirterek şöyle konuştu: 

"Güneydoğu'ya gidip 2,5 yıllık bakanlık sürecinde teröristlerin yıktığı, yaktığı evleri yapan birisiyim. Bakanlığımda en çok gittiğim yer herhalde Hakkari Yüksekova, Mardin Nusaybin, Şırnak Cizre, Silopi ve Sur'dur. Vatandaş orada PKK'lı teröristlerin zulmü altında sesini hiç çıkaramamış. Orada vatandaşın evlerini siper haline getirmişler. Hatta onların çocuklarını da önde tutmuşlar ki askerler silah sıktığında çocuklar ölsün, diye. Böyle bir vahşi grup var orada. Bu vahşi grubun siyasi sözcülüğünü yapanlara karşı çok kesin, net, ketum bir tavrımız var. Keşke bunu diğer partiler de söyleseler."

HDP'nin bazı şehirlerde aday çıkarmayacağına yönelik soruları da cevaplayan Özhaseki, "CHP ile bir anlaşmaları var. Önce bunu gizli tutmaya çalıştılar. Sonradan resimleri ortaya çıkınca mırın kırın ettiler. İYİ Parti'yi de küstürmemeye çalışıyorlar. Zor bir iş. Bir taraftan hem HDP ile pazarlık edeceksiniz, diğer taraftan da İYİ Parti'ye ayar vermeye çalışacaksınız" dedi.

STADYUM SÖZÜ
Özhaseki, daha sonra 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği'ni ziyaret etti. 
Dernek binası önünde toplanan taraftarlara seslenen Özhaseki, 55 bin kişilik yeni stadyumun müjdesini verdi. 
Ankara'nın başkent olmasından dolayı en iyi hizmetlerin yapılması gerektiğini vurgulayan Özhaseki, "Adı başkent, yani birinci. Kentin sanayi, ticaret, kültür, sanat ve sporda da birinci olması gerekiyor. Elbette bunlar var, yok demiyorum. Başkente yakışır mahiyette olabilmesi için birtakım dokunuşlara ihtiyaç var" dedi.