Mansur Yavaş Tarihi Anafartalar Çarşısı'nın Esnafıyla Buluştu: "İki Ay Daha Dayanın"

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, esnaf ve vatandaşlara ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor.


Mansur Yavaş Tarihi Anafartalar Çarşısı'nın Esnafıyla Buluştu:

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, esnaf ve vatandaşlara ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor. Bu programlar dahilinde Yavaş, Balkanların yürüyen merdiveni olan ilk çarşısı ve Ankara’nın merkezinde bir sanat müzesi olma özelliğini taşıyan Anafartalar Çarşısı’na giderek esnafı ziyaret etti. Yavaş, daha sonra Abidinpaşa semtinde açılan Mansur Yavaş Gönüllüleri Seçim Merkezi’nin açılışına katıldı.
 
 
“UMUDUMUZSUNUZ”
Mansur Yavaş’ın ilk durağı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Projesi kapsamında yıkılması planlanan tarihi Anafartalar Çarşısı oldu. Mansur Yavaş’ın ziyaretleri, esnafın sık sık alkış ve sloganları eşliğinde gerçekleşti. Yavaş’a büyük ilgi gösteren çarşı esnafı, “Umudumuzsunuz” diye seslenerek, tam destek sözü verdi. 
 
 
“İKİ AY DAHA SABREDİN”
Yavaş, Anafartalar Çarşısı esnafının sorunlarını tek tek not alırken, çarşının tarihinden ve yaşananlardan haberdar olduğunu belirtti. Çocukken sırf yürüyen merdivenlerini görüp, binebilmek için Anafartalar Çarşısı’na geldiğini vurgulayan Yavaş, “Burası bizim, bu kentin hafızası. Tarihimizin en önemli noktalarından olan bu kent hafızasını korumak bizim görevimiz olacak. Yurtdışına gittiğinizde, 10 nesildir aynı işi yapan dükkanları görürsünüz. Bu çarşı ve esnafları da bizim en eskilerimizden. İnşallah, bu kültürel ve tarihi mirasımızı yaşatıp, gelecek kuşaklara da aktaracağız. İki ay daha sabredin” diye konuştu. Yavaş, Ulus’ta hayata geçirecekleri çevreci ve turizm odaklı projelerle bölgenin değerleneceğini ve esnafın sorunlarının da çözüleceğini sözlerine ekledi.
Mansur Yavaş, esnafla bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. 
 
 
ABİDİNPAŞA’DA SEÇİM MERKEZİ AÇILIŞINA KATILDI

Yavaş, Anafartalar Çarşısı ziyaretinin ardından Abidinpaşa semtinde açılan ‘Mansur Yavaş Gönüllüleri Seçim Merkezi’ açılışına katıldı. Vatandaşların, büyük ilgi gösterdiği açılışta bir konuşma yapan Yavaş, kısa kısa projelerinden bahsetti. Ankara ve köylerinde yaşayan vatandaşların ekonomik sıkıntılarının çözülmesi için çalışacaklarını vurgulayan Mansur Yavaş, köylerde sudan çok cüzi miktarda ücret alacaklarını dile getirerek, şunları söyledi:
“Köylerde, güneş enerjisi ile ısıtmayı ve elektriği sağlayacağız. Ayrıca, köylerden alınan su bedelini de düşüreceğiz.Ankara’nın çevre ilçelerinde, köylerde üretimin devam etmesi için kırsal kalkınma desteklenmeli. Belediye üreticinin alıcıyla buluşmasını sağlayarak, Ankaralıların ucuz gıda alması da sağlayabilir.Ankara’da hayata geçireceğimiz pek çok sosyal yardım projemiz var. Ülke ekonomisinin durumu ortada, çok fazla iş yeri ve fabrika kapanmaya başladı. Biz Ankara’da işbaşına geldiğimizde, ekonomik sıkıntı devam ederse, gerekirse bazı projeleri erteleyip işsiz kalan vatandaşların yarasını da sarmaya çalışacağız.”