Başkent EDAŞ 2019’un İlk Çeyreğinde Ankara’da Bakım, Onarım ve Yatırım Hedeflerini Başarıyla Gerçekleştirdi

Sektöre getirdiği yenilikler ve müşteri odaklı çalışma anlayışını benimseyen Başkent EDAŞ, Ankara’da kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik dağıtımı kapsamında 2019 yılının ilk çeyreğinde bakım, onarım çalışmaları ile yatırımlarına devam etti. 


Başkent EDAŞ 2019’un İlk Çeyreğinde Ankara’da Bakım, Onarım ve Yatırım Hedeflerini Başarıyla Gerçekleştirdi

Elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştiren Başkent EDAŞ, Ankara’da yılın ilk çeyreğinde de müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde yine başarılı çalışmalara imza attı. 

Başkent EDAŞ, Ankara’da hizmet verdiği 17.674 trafo ve 59.918 kilometre hat uzunluğunda sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü. 

Daha aydınlık bir Ankara için Beypazarı, Nallıhan, Elmadağ, Çankaya, Altındağ, Polatlı, Gölbaşı, Şereflikoçhisar, Etimesgut, Bala, Haymana, Ayaş, Güdül, Kızılcahamam, Çamlıdere, Kazan, Sincan, Çubuk, Akyurt, Kalecik, Pursaklar’ da 29561 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Başkent EDAŞ ekipleri, bölgede 251 pano ile 1345 trafo ve 152 dağıtım merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 458 km’lik hattın bakımı tamamlandı.

Başkent EDAŞ, sektörün pazar dinamiklerine odaklanarak faaliyetlerini insan, çözüm ve inovasyon odağında sürdürmeye devam ediyor. Ankara’da hizmet verdiği 3 milyona yakın müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 5 kilometrelik yeni kablo döşeyen Başkent EDAŞ ekipleri, kentte 24 yeni aydınlatma armatürünün montajını da tamamladı. Ayrıca yeni 1 elektrik panosu ve 2 trafo montajı da tamamlandı.

Söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile Başkent EDAŞ 2019 yılının ilk çeyreğinde koymuş olduğu hedefleri başarıyla gerçekleştirdi.