Patara Antik Kenti’nde tarih sanatla buluştu

Patara Antik Kenti'nde tarih sanatla buluştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘2020 Patara Yılı'nın tanıtımına destek vermek amacıyla Antik Kentte bulunan dünyanın ilk meclis binasında düzenlediği online konser, renkli görüntülere sahne oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Patara’nın tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmak ve bu değerleri dünya gündemine taşımak için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.


Patara Antik Kenti’nde tarih sanatla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2000 yıllık mirasıyla tarihe ışık tutan Patara Antik Kenti’nde 2020 Patara Yılı’nın tanıtımına destek olmak amacıyla konser düzenledi. Dünyanın en eski ve ilk demokratik meclis binasına gerçekleşen konseri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ile Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, meclis üyeleri ile birlikte izledi. 

Patara yılı teşekkürü 

Antik Kentin etkileyici atmosferinde gerçekleşen konserin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, turizmi desteklemek amacıyla Troya ve Göbekli Tepe’den sonra 2020 yılının da Patara Yılı olarak ilan edildiğini belirterek, “Bu yılın Patara yılı ilan edilmesi nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Kültür ve Turizm Bakanımıza, Dışişleri Bakanımıza, eski Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.