banner24

banner11

banner31

banner25

banner10

banner30

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Hacı Bayram-ı Veli Çalışma Grubu gönüllüleri 1'inci yıllarını kutladı

01.04.2021, 21:16

Ankara Kent Konseyi Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubu kuruluşlarının birinci yılını kutladı.

Bir yıllık süreçte birçok çalışma gerçekleştiren çalışma grubu yüzyıllardır yansıyan sevgi, hoşgörü, ahlak, vatan sevgisi, ahilik kavramları ile dopdolu ışığı ecdadımızı aydınlatan; Milli Mücadele ve TBMM’nin açılışı sırasında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e manevi gücü ile destek veren Hacı Bayram-ı Veli’nin kültürel mirasının günümüz bilgi ve bakışı ile daha iyi bir dil ile aktarılmasına hizmet etmek amacı ile kurulan Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubu onun felsefesi ve düşünüşü ile toplum arasında organik bir bağ kurarak kültürel etkileşimi zenginleştirmeyi hedefliyor. Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubu, bu büyük miras uluslararası boyutta tanıtılarak Hacı Bayram bölgesinin UNESCO Dünya Mirasları listesine girmesi için çalışmalar yaparken, bu kadim kültürü modern çağın gereklilikleri doğrultusunda dijital platformlar, yazılı ve görsel basın, sosyal medya gibi alanlara taşıyarak ve global bilgi havuzuna dahil ederek, ulaşılabilir olma seviyesini yükseltmeyi amaçlıyor.

Grubun çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Yılmaz, “Bu alanda çalışmak istiyoruz dediklerinde çok mutlu oldum. Burada öyle bir grup oluştu ki, şehri temsil eden yüzler burada Ankara’nın önemli değerinde, bu duyguda bir araya geldi. Hacı Bayram-ı Veli herkesi kucaklayan bir değer. Pandemi sürecinde etkinlikleri içe dönüktü evet ama bundan sonra daha da çok sahada olacaklardır. Tüm çalışmaları için de teşekkür ediyorum” dedi.

AKK Hacı Bayram-ı Veli Çalışma Grubu Başkanı Pınar Öztürk ise, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti ve konuşmasına şöyle devam etti; “Bir yıl önce gönüllerimizi ortaya koyarak kurduğumuz Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubumuz Hacı Bayram kültürünün temsilcisi olarak bugünlere geldi. Türkiye’nin çalışma konusu olarak ilk, tek ve emsalsiz grubu olmanın gururunu taşıyoruz. Bize bu temsil hakkını veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’ne ve çok değerli başkanımız Halil İbrahim Bey’e şahsım ve grubum adına çok teşekkür ediyorum. Özveri ile çalışan   Kent Konseyi ekibine ve tabii ki bu grubun kurulmasından bugüne emek veren kıymeti gönül dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Yeni yılımız ülkemize, Ankara’mıza ve bizlere hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!