Hacıbekir Gani: ’Korsan Aracın Önüne Geçebilmek İçin...’

Hacıbekir Gani: 'Korsan Aracın Önüne Geçebilmek İçin...'

Haber Ankara ekibi olarak, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani'yi ziyaret ettik. Gani yapılan zamlarla ilgili 1.5 yılda 10 kuruş zam yaptıklarını belirterek "Tekrar indirim yapma şansımız yok çünkü 10 kuruş fazla bir rakam değil" ifadelerini kullandı.

10 Şubat 2016 - 10:24

Haber Ankara ekibi olarak, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani'yi ziyaret ettik. Gani yapılan zamlarla ilgili 1.5 yılda 10 kuruş zam yaptıklarını belirterek "Tekrar indirim yapma şansımız yok çünkü 10 kuruş fazla bir rakam değil" ifadelerini kullandı.
İşte Hacibekir Gani'ye sorularımız ve aldığımız yanıtlar:     -Haber Ankara’ya konuk olduğunuz için teşekkür ediyorum. Biraz kendinizden bahseder misiniz?   Hacıbekir Gani 15 Yıldır Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanlığı yapmaktadır.     -Son zamlardan halkımız son derece etkilendi. Sizin düşünceniz nedir?
Zamlarla ilgili 1.5 yıl önce 2.40 tl ücret almıştık. Vatandaş mağdur olmasın diye 2.25 tl ücret aldık. 1.5 yıl için aslında 10 kuruş zam almış durumdayız ve buda çok bir rakam değil. Kartlı otobüslerde ise ilk biniş 2.35, ikinci biniş 80 kuruş.    
- Halk otobüsleri ve belediye otobüsleri dahil olmak üzere indirim söz konusu olursa, sizin de indiriminiz olacak mı?

Bizim indirim yapma şansımız yok çünkü zaten 1.5 yılda 10 kuruş zam yapmış olduk.  
- Dolmuşlara çok az hat verildiği iddia ediliyor. Bununla ilgili bir çalışmanız olacak mı?

Evet. Sıhhıye ile ilgilide bir sıkıntı vardı. 2003 yılında çıkan bir karar ile çalışıyorlardı. Onların artışı ile ilgili bir çalışma yapıldı. %15 civarında Sıhhıye araçlarında artış oldu.  
- 16 taneden fazla yolcu alınmamasına rağmen fazla yolcu alınıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İş saatlerinde otobüslerde fazla yolcu alıyor. Burası memur kenti, sabah ve akşam yoğunluk oluyor. Korsan aracın önüne geçebilmek adına mecbur alınıyor ama emniyette bunu çok sıkı takip ediyor. Ayakta yolcu almak için müracaat ettik fakat alamayacağımızı belirttiler.  
- Şoför arkadaşlara eğitim veriyor musunuz?

2 yılda bir eğitim veriyoruz ve sertifika dağıtıyoruz. Bunu ukome kararı gereği yapıyoruz. Sayı çok fazla olduğu ve kendi imkanlarımızla yaptığımız için her yıl yapma şansımız olmuyor. 6 ay gibi bir zaman sürüyor.                

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te sıcak saatler
Başkent’te sıcak saatler