Hafriyat Müdürü Murat Duvarcı Görevden Alındı

Hafriyat Müdürü Murat Duvarcı Görevden Alındı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile eski Başkan Melih Gökçek arasındaki ‘hafriyat geliri’ tartışması sonrası belediyenin Hafriyat Müdürü Murat Duvarcı görevinden alındı.

08 Ekim 2018 - 16:18 - Güncelleme: 10 Ekim 2018 - 11:29

Hürriyet Gazetesi Ankara Muhabiri Murat Yılmaz'ın haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile eski Başkan Melih Gökçek arasında geçen hafta yaşanan hafriyat geliri tartışmasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla hafriyat döküm sahalarının işletme yetkisini yürüten belediyeye ait Anket A.Ş.’nin Hafriyat Müdürü Murat Duvarcı görevden alındı.

 

 

 

"TUNA'NIN GELİR MUKAYESELERİ KÜLLİYEN YALANDIR"

Geçtiğimiz hafta Mustafa Tuna'nın katıldığı bir TV programında, "Hafriyat gelirleri önceden aylık 30 bin TL’ydi. Bize devrolduktan sonra aylık ortalama 15 milyon TL oldu. İnşaat sezonunun yavaşladığı bir dönemdi üstelik. Hızlı bir sezonda bu gelir aylık 15 milyon TL’yi de aşar" şeklinde bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamanın ardından Melih Gökçek resmi Twitter hesabından konuyla ilgili bir dizi açıklamada bulunmuştu. Mustafa Tuna’nın yaptığı açıklama ile aylık 30 bin TL olan hafriyat gelirlerinin 15 milyon TL’ye ulaştığını belirterek vatandaşın gözünde kendisini hırsız ilan ettiğini söyleyen Melih Gökçek, "Resmen vatandaşın gözünde bizi hırsız ilân etmiş. Tuna’nın gelir mukayeseleri külliyen yalandır. Benim öğrendiğime göre Tuna zamanında, dört aylık toplam hasılat tamı tamına 22 milyon 300 bin TL’dir. Yani ortalama aylık 5.5 milyondur. Şimdi bu hesapta Tuna’nın en büyük kurnazlığı hasılatı yazarken masrafı gizlemesidir" şeklinde cavep vermişti. Gökçek, "Son sözüm Sayın Mustafa Tuna'ya... Buraya kadar yazdıklarım sadece nefs-i müdafaa... İnan partime zarar vermeyeceğime inansam, seni insan yüzüne çıkamaz hale getiririm... Söyle adamlarına davamıza daha çok zarar vermesinler" cümleleriyle açıklamalarını noktalamıştı.

 

"KAMUOYUNU YANILTMA AMAÇLI, ART NİYETLİ"

Başkan Tuna ise, Gökçek' e Twitter'edan yaptığı paylaşımlarla cevap vermişti. Tuna yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti:

 "Melih Gökçek'i suşlamak ve karalamak niyetli bir söz söylemedim. Konu bazı çevrelerce Sayın Melih Gökçek’e karşı bir algı oluşturmaya doğru yöneldi. Herkesin bilmesini isterim ki, ben kimseyi hırsızlıkla suçlamadım; suçlayamam da. Hafriyat gelirleri dönem dönem artış-azalış gösterebilir. Yıldan yıla da farklılık gösterebilir. İnşaat sezonunun ivmesine göre de bu tür gelirler değişkendir. Bu rakamlar Melih Bey’in de belirttiği gibi değişkendir. Bazı çevrelerin abarttığı rakamlar kamuoyunu yanıltma amaçlı olup art niyetlidir."

Tuna'nın bu açıklamasının ardından Gökçek, "İnsanın hatasını anlaması, yanlışını itiraf etmesi fazilettir. Yaptığın açıklama için teşekkürler Mustafa" paylaşımında bulunmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x