Hakkari-Çukurca Karayolu Ulaşıma Açılamadı

Hakkari-Çukurca Karayolu Ulaşıma Açılamadı

Hakkari -Çukurca karayolunda yola önceden döşenen iki mayın düzeneğinin dün sabah saatlerinde PKK'lılar tarafından uzaktan kumanda ile peş peşe patlatılması ve bölgede patlatılmaya hazır başka mayın düzeneklerinin olup olmadığını kontrol için ulaşıma kapatılan yol açılmadı.

11 Ağustos 2015 - 12:35

Hakkari -Çukurca karayolunda yola önceden döşenen iki mayın düzeneğinin dün sabah saatlerinde PKK'lılar tarafından uzaktan kumanda ile peş peşe patlatılması ve bölgede patlatılmaya hazır başka mayın düzeneklerinin olup olmadığını kontrol için ulaşıma kapatılan yol açılmadı. Karayolunda ve bölgede güvenlik güçleri mayın arama tarama faaliyetleri yaparken, sabah saatlerinde iki kobra tipi helikopter şehir merkezinde alçak uçuş gerçekleştirdi. Kobra tipi helikopterler Çukurca karayolunda da keşif uçuşları yaptı.  
7 GÜMRÜK MUHAFAZA MEMURUNDAN HABER YOK

Ayrıca Hakkari'nin Çukurca ilçesinin sınır kapısında görevli Üzümlü Gümrük Kapası'nda görevli oldukları belirtilen 7 gümrük muhafaza memurundan dün Sabah saat 09.00'dan itibaren halen haber alınamıyor. Çukurca karayolunda yol kesen PKK'lıların görevlileri kaçırdığı ihtimali üzerinde durulurken, henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.              

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı