Haydi Gençler! Gençlik Merkezleri’ne Kayıtlar Başladı

Haydi Gençler! Gençlik Merkezleri'ne Kayıtlar Başladı

Altındağ Belediyesi’ne bağlı 17 Gençlik Merkezi’nin yeni dönem kurs kayıtları başladı.

12 Eylül 2018 - 15:42 - Güncelleme: 12 Eylül 2018 - 15:42

Altındağ Belediyesi’ne bağlı 17 Gençlik Merkezi’nin yeni dönem kurs kayıtları başladı. Yeni eğitim öğretim sezonuna Ekim ayı itibariyle “merhaba” diyecek olan Gençlik Merkezleri, hem öğrencilerden hem de velilerdenbüyük ilgi gördü. Merkezler, kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ve aileleri ile doldu taştı.

9 – 18 yaş aralığında iseniz ve eğer hala Gençlik Merkezlerimizle tanışmadıysanız, oturduğunuz yere en yakın Gençlik Merkezimize mutlaka bekliyoruz. Güvenilir bir ortamda hem öğrenmek, hem eğlenmek, hem sporla, kültür ve sanatla ilgilenmek istiyorsanız; birileri sizi dinlesin, söyledikleriniz dikkate alınsın istiyorsanız size en yakın merkezimize mutlaka uğrayın. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında sizleri de aramızda görmeyi arzu ediyoruz.

 

EĞİTİME BÜYÜK KATKI…

Bugüne kadar Altındağlı gençler için 17 farklı mahallede 17 Gençlik Merkezi açan Altındağ Belediyesi, bu merkezler vasıtasıyla 30 bin gence ulaşarak, onlara yeni fırsatlar sunuyor.

Gençler bu merkezlerde öncelikle yeni eğitim fırsatlarıyla tanışıyorlar. Merkezlerde Türkçe, Matematik, İngilizce, Almanca, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya gibi temel dersler veriliyor.  Özel etüd odalarında yaş gruplarına göre verilen derslerin yanı sıra, merkezlerde oluşturulan bilgisayar ve internet odaları ile kütüphaneden ücretsiz yararlanabiliyor ve performans ödevleri için gerekli araştırma-incelemeyi buralarda yapıyorlar. Gençler internetin farklı imkânlarından da faydalanarak, dünyayı takip edebiliyorlar.

 

HERKES İÇİN KÜLTÜR VE SANAT… HERKES İÇİN SPOR…

Merkezlerin sunduğu bir diğer imkân da kültür ve sanat aktiviteleri… Gençlere, ilgi alanlarına göre Gitar, Keman, Bağlama, Ney, Tiyatro, Satranç, Resim, Ebru, Keçe, Kukla yapımı, Seramik, Bez bebek, Taş bebek, Origami, Ritm, İşaret Dili, Diksiyon, Türk Halk Müziği, Drama, Halk Oyunları, Mehteran gibi branşlarda dersler veriliyor. Uzman eğitmenler ve sanatkârlar eşliğinde verilen kurslarda üretilen ürünler, yine gençler tarafından düzenlenen değişik etkinlilerle sergileniyor. Gençler bu merkezler aracılığıyla sinema, tiyatro, sergi, konser ve müzelere gidiyor, yaşadıkları şehrin kültür sanat etkinliklerine aktif olarak katılıyorlar.

Ayrıca masa tenisi, güreş, futbol, voleybol, basketbol, badminton, okçuluk ve yüzme gibi spor dallarıyla da tanışan altın gençler, merkezler sayesinde sporla iç içe ve sağlıklı bir yaşamın kapısını aralıyor.

 

TEKNOLOJİYİ DOĞRU ÖĞRENİYORLAR

Merkezler aracılığı ile teknolojiyi ve bilgisayar dünyasının gereklerini doğru olarak kullanmanın önemini fark eden gençler, teknolojik yenilikleri takip ediyor ve teknolojiyi günlük hayatta faydalı bir biçimde kullanmayı öğreniyor. Gençler merkezlerde, temel bilgisayar bilgilerini öğrenirken, Bilgisayar Office programları, Photoshop ve Bilgisayar kodlama gibi derslere de katılabiliyor.

 

EĞLENMEDEN OLMAZ

Merkezlerin gençlere sunduğu bir diğer imkan ise “kaliteli eğlence”... Gençlerin, okuldan arta kalan zamanlarda ruhsal ve fiziksel gelişimlerine olumlu katkılar yapan etkinliklerde yer almalarını hedefleyen Altındağ Belediyesi, tüm merkezlerde bilardo, hava hokeyi, langırt, satranç ve benzeri oyunların oynanabileceği özel odalar kuruyor. Böylece hem çocukların boş zamanlarını nerede ve nasıl geçirdiklerini bilen anne ve babaların içi rahat ediyor, hem de gençler yeni dostluklar kurup eğlenceli vakit geçirebiliyor.

Ankara içinde Anıtkabir, TBMM, müzeler, Ankara’nın görülmesi gereken yerlerini ücretsiz gezen gençler, aynı zamanda şehir dışı gezilerine de katılabiliyor. Bursa, Çanakkale ve Kapadokya gezileri ile kültür ve tarihimizi keşfetme imkanı bulan gençler, aynı zamanda aileleri yanlarında olmadan kendi yaşıtları ile farklı deneyimler yaşayarak sorumluluk duygularını geliştiriyor ve özgüven kazanıyorlar.

 

SEMİNERLER SAYESİNDE BİLİNÇLENDİRME

Altındağlı gençlerin sosyal ve psikolojik gelişimlerine destek olmak için, çeşitli kurumların işbirliğiyle yüzlerce seminer düzenleniyor. Bu seminerlere Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri üyesi gençler büyük ilgi gösteriyor. “Farklılıkları Kabul Etme, Değerler Eğitimi, Ergenlik Dönemi, Sağlıklı Arkadaşlık İlişkileri, Madde Bağımlılığının Zararları, Ders Çalışma Yöntemleri, Anne – Baba ile Sağlıklı İletişim Kurma; Bilinçli Medya Kullanımı; Sağlıklı Beslenme; Kişisel Hijyen ve Temizlik, Meslek Tanıtım, İstiklal Marşı ve Bayrak” gibi konularda düzenlenen seminerlere gençler büyük ilgi gösteriyor.

 

YENİ MESLEKLER TTANIYORLAR

Altındağlı gençler, düzenlenen etkinlikler sayesinde hayatı her yönüyle tanıma imkanı da buluyor. Gençlik Merkezleri’nde gerçekleştirilen meslek tanıtım seminerleriyle bu zamana kadar pek çok mesleği yakından tanıma imkanı bulan gençler, yıl boyunca itfaiyecilikten oyunculuğa, pilotluktan gazeteciliğe kadar pek çok değişik meslekten insanı yakından tanıma ve sohbet etme imkanı buluyor.

Aileler de çocukların gelişimine katkı sağlayan gençlik merkezlerinden oldukça memnun… Çocuklarını gönül rahatlığıyla bu merkezlere bırakan velilerin gözü arkada kalmıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sincan Belediyesi vatandaşlara maske dağıtıyor
Sincan Belediyesi vatandaşlara maske dağıtıyor
Motorine zam
Motorine zam