Hırsız Değil Suç Makinesi...
Reklam
  • Reklam

Hırsız Değil Suç Makinesi...

Ankara'da bir alışveriş merkezinde, kucağında kendi bebeği ve yanında kocası ile alışveriş yapıyormuş gibi görünüp hırsızlık yapan zanlı yakalandı.

17 Mayıs 2018 - 12:23 - Güncelleme: 17 Mayıs 2018 - 12:23

Ankara'da bir alışveriş merkezinde, kucağında kendi bebeği ve yanında kocası ile alışveriş yapıyormuş gibi görünüp hırsızlık yapan zanlı yakalandı.

Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 05.05.2018 günü bir alışveriş merkezinde, mağdurun çantasının çalınması olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi neticesinde, olayı gerçekleştiren şüpheli şahıs olan E.Y.nin kucağında kendi bebeği ve yanında kocası H.H.Y ile birlikte alışveriş yapıyormuş gibi yaparak mağaza içerisinde mağdur kadına ait çantayı çaldığı tespit edildi.

Şüpheliler E.Y. ve H.H.Y. 06.05.2018 günü evlerinde yakalandı.

 

HIRSIZ DEĞİL SUÇ MAKİNESİ

Şüphelilerden E.Y.nin işlem yapılan olay dışında 9 açıktan hırsızlık,15 iş yerinden hırsızlık,1 yağma,1 yankesicilik,1 görevi yaptırmamak için direnmek,1 mala zarar verme, 1 reşit olmayanla cinsel ilişki,1 kasten yaralama olmak üzere 30 suç kaydının olduğu ve aranmasının olmadığı tespit edilmiştir. Diğer şüpheli  H.H.Y.nin ise işlem yapılan olay dışında açıktan hırsızlıktan 8, iş yerinden hırsızlıktan 4, Spor Kanunu’na muhalefetten 1 ve 6284 Ailenin Korunması Kanunu’na muhalefetten 3,  6136 sayılı Kanun’a göre 3, evden hırsızlıktan 1, genel güvenliğin tehlikeye sokulmasından 10, görevi yaptırmamak için direnmeden 4, hakaretten 1, iftiradan 1, kasten yaralamadan 9, mala zarar vermeden 8, reşit olmayanla cinsel ilişkiden 1, tehditten 7, yağmadan 5 adet olmak üzere 66 suç kaydının olduğu ve aranmasının olmadığı tespit edildi.

H.H.Y. isimli şahıs ifadesi alındıktan sonra salıverilirken; E.Y. isimli şüpheli 06.05.2018 günü Adli makamlara sevk edilip ve hakkında Mahkemece adli kontrol ve elektronik kelepçe ile ev hapsi kararı verildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı, Asfaltlama Bitti
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı,...
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da Ne Oldu Ne Olacak?'
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da...