Huzur ve Güven Ortamında Seçim İçin Neler Yapılacak? İşte...

Huzur ve Güven Ortamında Seçim İçin Neler Yapılacak? İşte Ankara Valiliği'nin Seçim Tedbirleri...

Ankara Valiliği 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nin huzur ve güven ortamında geçmesi için alınan güvenlik önlemlerini açıkladı.

29 Mart 2019 - 11:32 - Güncelleme: 29 Mart 2019 - 11:42

Ankara Valiliği, 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nin huzur ve güven içinde geçmesi için alınan seçim güvenliği tedbirlerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre;

Ankara genelinde 1706 oy verme yerindeki 12 bin 194 sandıkta 19 bin 538 polis ve 2 bin 663 jandarma olmak üzere 22 bin 201 güvenlik görevlisi, seçim güvenliğini sağlama amacıyla görevlendirildi. 

-Kolluk güçlerince sandık alanları ve çevresinde oy verme ve sayım işlemleri ile sonuçların ilçe seçim kurullarına intikalleri sırasında, Yüksek Seçim Kurulu, İl ve İlçe Seçim Kurulları çevrelerinde, hassasiyet arz eden kurum, kuruluş ve bölgelerde güvenlik tedbirleri artırıldı.

-Valilik Seçim Koordinasyon Merkezi’nin yanı sıra Kaymakamlıklar, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, elektrik-enerji, iletişim, doğal gaz, sağlık, itfaiye, ulaştırma, su şebekeleri ile görevli kurum ve kuruluşlar nezdinde kurulan koordinasyon merkezleri 7/24 saat esasına göre görev yapacak.

-Enerji ihtiyacının kesintisiz sağlanması,  trafoların bakımı ve idamesi kapsamında TEİAŞ 8. Bölge Müdürlüğü ile Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından gerekli tedbirler alınarak, jeneratör takviyeleri yapıldı.

-Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Türk Telekom Ankara Bölge Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ve diğer ilgili kurumlar, kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirmek üzere gereken tüm tedbirleri aldı.

-İl ve ilçe nüfus müdürlükleri, 30-31 Mart 2019 tarihlerinde vatandaşlarımızın müracaatlarına cevap vermek üzere mesai yapacak.

-298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ve YSK kararları gereğince oy verme günü oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak. İçkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak. Emniyeti ve asayişi sağlamakla görevli kolluk güçleri dışında ruhsatlı da olsa hiç kimse silah taşımayacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi