İçişleri Bakanı Soylu Ankara’da Şehit Aileleri ile Bir Araya...

İçişleri Bakanı Soylu Ankara'da Şehit Aileleri ile Bir Araya Geldi

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Gölbaşı Vilayetler Evi'nde şehit aileleri ile bir araya geldi.

20 Mart 2018 - 13:52 - Güncelleme: 20 Mart 2018 - 13:52

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Gölbaşı Vilayetler Evi'nde şehit aileleri ile bir araya geldi. 

Programa Bakan Soylu’nun yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Ankara Valisi Ercan Topaca ve şehit aileleri katıldı.

Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada, şehit aileleri buluşmalarında ve şehitlerin anıldığı toplantılarda yalnız olmadıklarına inandığını ifade ederek “Bilirim ki o evlatlarımız, bizim şehitlerimiz, manevi varlıklarıyla aramızdadırlar çünkü Cenab-ı Allah'ın ayeti açıktır: ‘Onlara ölüler demeyiniz, onlar diridirler. Ancak siz bilmezsiniz.’ Öyleyse bizler burada yalnız değiliz.” diye konuştu.

Bütün şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Sayın Soylu, şehit ailelerinin duruşunun ve dayanıklılığının aynı olduğunu belirtti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümünün kutlandığını hatırlatan Bakan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: “Üzerinden tam 103 yıl geçti. Zeytin Dalı Operasyonu’na giden askerimize, jandarmamıza, polis özel harekâtımıza mikrofon uzatıyorlar, ‘Ailene bir şey diyor musun?’ diye soruyorlar. Gülerek ve neşe içerisinde ‘Bizi beklemesinler.’ diyor. Oğlu bunu söylüyor. Anne baba öte taraftan ‘Aman evladım sen ne diyorsun?’ demiyor. Belki gözü yaşlı ama gururlu, ‘Aferin’ diyor, gurur duyuyor.”

İçişleri Bakanı Sayın Soylu, “Bugün Afrin’deyiz. Hele 18 Mart günü Afrin’deyiz. Ay yıldızlı bayrağımızı, evlatlarımız Afrin’in merkezine diktiler. Bugün haykırıyoruz hep birlikte. Aslında biz oraya sadece toprağından, yurdundan, çoluğundan çocuğundan, eşinden, barkından ayrı düşen, namusunu muhafaza etmek için şu Müslüman yurduna sığınanların tekrar kendi yurtlarına dönmesinin merhametini getirmeye çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Soylu, Türkiye'nin 2019 seçimlerinin ardından vites yükselteceğini belirterek Türkiye’nin artık “sistem ülkesi” hâline geldiğini kaydetti.

Suriye'de iç savaşın başladığı günden beri ana muhalefetin, Avrupa'nın ve Amerika'nın tavsiyelerde bulunduğunu söyleyen Sayın Soylu, “Kapılarınızı kapatın, sırtınızı dönün ve kulaklarınızı tıkayın. Görmeyin, duymayın ve konuşmayın. Türkiye, bu tavsiyeyi elinin tersiyle itmiştir. Başkalarının yazdığı senaryoda figüran olmayı reddetmiştir.” dedi.

Programda çocuklara oyuncak dağıtan Sayın Soylu, şehit aileleri ve çocuklarla bir süre sohbet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi
Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi
Benzin, motorin ve LPG'ye bu gece zam geliyor
Benzin, motorin ve LPG'ye bu gece zam geliyor