İlhan Cavcav’dan Bir Garip Açıklama

İlhan Cavcav: ''Dost Ortamında Aktardım''

Geçtiğimiz hafta Anadolu Ajansı'na görüntülü röportaj veren Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Melih Gökçek'in Ostim Stadını Gençlerbirliği'ne tahsisine karşılık Ahmet Yılmaz Çalık'ı Osmanlıspor'a vermesini istediğini, ayrıca Osmanlı Stadı'nda Gençlerbirliği'nin oynamasına izin vermediğini söylemişti.

30 Ağustos 2016 - 13:23

Geçtiğimiz hafta Anadolu Ajansı'na görüntülü röportaj veren Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Melih Gökçek'in Ostim Stadını Gençlerbirliği'ne tahsisine karşılık Ahmet Yılmaz Çalık'ı Osmanlıspor'a vermesini istediğini, ayrıca Osmanlı Stadı'nda Gençlerbirliği'nin oynamasına izin vermediğini söylemişti. 

 

Röportaj Ankara kamuoyunda tartışmalara neden olmuş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek "Kendilerine Ostim Stadı'nı vereceğimizi söyledik. Osmanlı Stadı'nın bir sezon boyunca iki takımı kaldırması mümkün değil. Beşiktaş'ı örnek veriyorlar da Beşiktaş iki maçlık, geçici olarak sahayı kullandı. İki maçlık olsa sorun değil ama bir sezon boyunca o sahada iki takımın oynaması zor görünüyor." açıklamasını yapmıştı.

 

"ÖZÜR DİLERİM"

 

Bugün Gençlerbirliği resmi internet sitesinden yapılan açıklama, tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı. Verdiği röportaj hakkında açıklama yapan İlhan Cavcav, açıklamaları dost sohbetinde söylediğini belirterek "Basında çıkan haberler dolayısı ile başta Sayın İ.Melih GÖKÇEK olmak üzere,kırdığım tüm aile fertleri ve sevenlerinden özür dilerim." ifadelerini kullandı.

 

İşte İlhan Cavcav'ın açıklamasının tam metni:

 

"Sağlık sorunlarımın hat safhada olduğu şu zamanlarda,birçok basın ve yayın kuruluşundan röportaj teklifi gelmesine rağmen,herhangi bir açıklama yada beyanda bulunmayı istememekteyim.Geçen hafta kulübümüzle uzun yıllardır ilgilenen,güvendiğim bir gazeteci arkadaşımla röportaj dışında günlük durum değerlendirmesi yaptık ve bazı sıkıntılarımı ona bir dost ortamında aktardım.Bu konuşmalarımız basında yer alınca birçok dost ve arkadaşımında bana kırıldıklarını çok büyük bir üzüntü ile öğrendim.

 

Bunların başında da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İ.Melih GÖKÇEK gelmektedir.Ben sadece 19 Mayıs stadının yıkılması halinde maçlarımızın oynanacağı bir stadı ortak istişare ile çözmek istediğimizi söyledim.Sayın Başkanın şahsını ve çalışmalarını ne kadar takdir ettiğimi ve kendisinden her zaman övgü ile bahsettiğimi,kulübümüze çok yakın olmasada, hiçbir zaman uzak olmadığını ve çözümü gereken her konuda elinden gelen tüm yardımı esirgemediğini her zaman açıkça söyledim.

 

Belediye başkanlığına, her seçimde birçok rakibini yenerek gelen,Ankara halkının teveccühüne mazhar olmuş Sayın Başkan hakkında kötü ve olumsuz bir söz söylemek niyetim hiçbir zaman olmamıştır.


Hem kendisi hem de oğlu Sayın Ahmet GÖKÇEK, onlardan yaşça büyük olmam sebebi ile bana karşı her zaman saygı ve sevgi içerisinde olmuşlardır. Ben de kendilerini son derece sever ve sayarım.

 

Basında çıkan haberler dolayısı ile başta Sayın İ.Melih GÖKÇEK olmak üzere,kırdığım tüm aile fertleri ve sevenlerinden özür dilerim.


Dostluğumuzun baki kalması en büyük arzumdur.


Saygılarımla…"

Kaynak: HABER ANKARA ÖZEL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x