İnşaat Sektörüne Müjde! Mustafa Tuna Belediye Olarak Aldıkları...

İnşaat Sektörüne Müjde! Mustafa Tuna Belediye Olarak Aldıkları Ücretlerde İndirime Gideceklerini Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Tuna, inşaat sektörünü yakından ilgilendiren bir karar alacaklarını müjdeledi.

03 Ekim 2018 - 14:05 - Güncelleme: 03 Ekim 2018 - 14:06

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Tuna, belediye meclisine sunulacak önerge ile inşaat sektöründen alınan belediye gelirlerinde yüzde 50 indirime gideceklerini açıkladı. Tuna, inşaat sektörüne destek müjdesini şu sözlerle verdi:

 

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA MECLİSE SUNACAĞIZ"

"Belediye olarak inşaatlardan alınan bazı ücretler var. Önümüzdeki hafta Büyükşehir Belediye Meclisimize bir önerge sunacağız. Belediye Meclisi yetkisinde olan belediye gelirlerinde yarı yarıya bir indirim yaparak, inşaat sektörüne bir katkımız, desteğimiz olsun istiyoruz. Çaptır, proje kontrolüdür ya da numarataj gibi… Bu indirimi altı ay süreyle meclise sunacağız. İnşallah meclis üyelerimiz de vatandaş lehine hareket ederek, böyle bir kararı çıkaracaktır. Ekonomik baskılara karşı bizim de bir şeyler yapmamız gerekiyor. Moral vermemiz, maddi destek vermemiz gerekiyor.”

Başkan Tuna, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tasarruf çağrısını da hatırlatarak, ödeme dengesini bozmayacak işler ve projelere destek verdiklerini, bütçeye ve imkanlara göre hareket ettiklerini de vurguladı.

 

HAFRİYAT GELİRLERİ BELEDİYE KASASINA

İnşaat sezonunun yavaşladığı bir dönemde bile Büyükşehir Belediyesi gelirlerinin arttığına dikkat çeken Başkan Tuna, özellikle hafriyat gelirlerinin arttığını söyledi ve şöyle konuştu:

“Hafriyat gelirleri önceden aylık 30 bin TL idi. Bize devrolduktan sonra aylık ortalama 15 milyon TL oldu. İnşaat sezonunun yavaşladığı bir dönemdi üstelik. Hızlı bir sezonda bu gelir aylık 15 milyon TL’yi de aşar.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı