İsmail Kartal: "Güçlü ve Yarışması Bir Takım...

İsmail Kartal: "Güçlü ve Yarışması Bir Takım Kurduk"

Transfer sezonunun bitmesinin ardından Ankaragücü'nün kadro yapılanmasını değerlendiren Teknik Direktör İsmail Kartal, "Güçlü ve yarışmacı bir takım kurduk" dedi.

03 Eylül 2018 - 10:40 - Güncelleme: 03 Eylül 2018 - 10:41

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, transfer sezonunu ve takımın yapılanmasını değerlendirdi. Yeni sezona Erzurum'da yapılan iki etaplı kamp ile hazırlandıklarını hatırlatan Kartal, "Her iki kamp süresince oyuncularımın performanslarını objektif bir şekilde değerlendirdik. Her ligin seviyesi birbirinden farklıdır. Bu anlamda oyun sistemimize uyan ve Süper Lig seviyesine ulaşan bazı oyuncularımızın bizimle devam etmesine olanak sağladık, bazı oyuncularımızla da yollarımızı ayırdık" dedi. Geçen sezondan bu güne kadar Ankaragücü'ne katkıda bulunan birkaç oyuncu ile de profesyonellik gereğince yolların ayrıldığını belirten Kartal, " Kimin kimde hakkı var bunun takdirini Allah’a bırakıyorum, Allah herkesin gönlüne göre versin. Onların üzerinde hakkım varsa ben hakkımı helal ediyor ve bundan sonraki futbol kariyerlerinde hepsine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. İsmail Kartal, açıklamalarına şöyle devam etti:

 

"PLANLANAN KADROYU OLUŞTURDUĞUMUZU SÖYLEYEBİLİRİM"

"Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızı ve aramızdan ayrılan oyuncuları belirlerken oyun sistemimize uygunluklarını, Süper Lig seviyesini ve kulübümüzün mali yapısını göz önünde bulundurarak değerlendirdik. Tüm çalışmalarımızı planlarken Ankaragücü camiasına yakışır sonuçlar elde etmek ve camiamızın beklentilerine cevap verebilecek bir kadro oluşumu gerçekleştirmeyi hedefledik. Gelinen noktada planlanan kadroyu oluşturduğumuzu söyleyebilirim. Taraftarlarımız bizlere güvensinler ve bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada bizleri sabırla, coşkuyla ve inançla desteklemeye devam etsinler. Onların beklentilerine cevap verebilecek sonuçlar elde etmek için ben, teknik ekibim ve futbolcularımız daha çok çalışarak, daha büyük başarılar elde edip, daha büyük hedeflere ulaşacağız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenciler Yüzde 50 Su İndiriminden Memnun
Öğrenciler Yüzde 50 Su İndiriminden Memnun
Dünya Şampiyonası'na ASKİ Spor Damgası
Dünya Şampiyonası'na ASKİ Spor Damgası