İşte Başkent Ankara’da Bugün İftar ve İmsak Vakitleri (10...
  • Reklam

İşte Başkent Ankara'da Bugün İftar ve İmsak Vakitleri (10 Haziran Pazar)

11 Ayın Sultanı Ramazan ayında, 10 Haziran Pazar günü ezan vakti ne zaman? Ankara'da bugün iftar vakti saat kaçta? İşte Ankara'da iftar ve sahur saatleri...

10 Haziran 2018 - 00:05 - Güncelleme: 11 Haziran 2018 - 09:35

11 Ayın Sultanı Ramazan ayında, 10 Haziran Pazar günü ezan vakti ne zaman? Ankara'da bugün iftar vakti saat kaçta? İşte Ankara'da iftar ve sahur saatleri...  

 

Bir başkadır Ankara'da iftar sevinci... Cumhuriyet Başkent'in de Ramazan Ayı'nın bereketi, maneviyatı, ruhu ayrı yaşanır. Ramazan Ayı'nın gelmesi ile beraber birçok Ankaralı oruç ibadetini yerine getirmeye başladı. Peki iftar topu ne zaman patlayacak? 
 

10 Haziran Pazar günü Ankaralılar için iftar saati 20:23. Oruç tutan Ankaralılar saat 20:23'te iftar sofralarında buluşacaklar.   Ankara'da imsak vakti ise 03:18. Sahura kalkan Ankaralıların bu saate kadar yemeklerini tamamlamış olmaları gerekiyor. Vatandaşlar 30 gün boyunca oruç tutarken yaklaşık 16 buçuk saat iftarı bekleyecekler.

 

RAMAZAN AYINDAN YAPILACAK BAŞLICA İBADETLER

1.5 milyarın üzerinde Müslüman için çok özel ve yeri doldurulamaz bir anlamı olan 11 ayın sultanı Ramazan ayı birçok güzel amelin yapılacağı, Allah’ın rızasının kazanılacağı, elin kar da gönlün yarda olacağı bir mevsimdir. Bu ay gündüzleri oruçla, geceleri teravih namazlarıyla ihya edilir.

Bu ayda Peygamber Efendimizin müjdelediği birçok hayrın ve Salih amelin işleneceği günler var. İşte onlardan bir kaçı;

 

1-Açları doyurmak

2-Geceleri Peygamber Efendimiz’in sav sünneti olan teravih namazını kılmak

3-Kur’an okumak

4-Namazları cemaatle kılmak

5-Sahur yapmak

6-İftar ettirmek

7-Kadir Gecesini aramak

8-Sabretmek

9-İhsan ve ikramda bulunmak

10-Tövbe etmek

 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..