İşte Başkent Ankara’da Bugün İftar ve İmsak Vakitleri (12...
  • Reklam

İşte Başkent Ankara'da Bugün İftar ve İmsak Vakitleri (12 Haziran Salı)

11 Ayın Sultanı Ramazan ayında, 12 Haziran Salı günü ezan vakti ne zaman? Ankara'da bugün iftar vakti saat kaçta? İşte Ankara'da iftar ve sahur saatleri...

12 Haziran 2018 - 00:05

11 Ayın Sultanı Ramazan ayında, 12 Haziran Salı günü ezan vakti ne zaman? Ankara'da bugün iftar vakti saat kaçta? İşte Ankara'da iftar ve sahur saatleri...  

 

Bir başkadır Ankara'da iftar sevinci... Cumhuriyet Başkent'in de Ramazan Ayı'nın bereketi, maneviyatı, ruhu ayrı yaşanır. Ramazan Ayı'nın gelmesi ile beraber birçok Ankaralı oruç ibadetini yerine getirmeye başladı. Peki iftar topu ne zaman patlayacak? 
 

12 Haziran Salı günü Ankaralılar için iftar saati 20:24. Oruç tutan Ankaralılar saat 20:24'te iftar sofralarında buluşacaklar.   Ankara'da imsak vakti ise 03:17. Sahura kalkan Ankaralıların bu saate kadar yemeklerini tamamlamış olmaları gerekiyor. Vatandaşlar 30 gün boyunca oruç tutarken yaklaşık 16 buçuk saat iftarı bekleyecekler.

 

TERAVİH NASIL KILINIR?

Teravih Namazı dini bir terim olarak, Ramazan ayında, yatsı namazı ile vitir namazı arasında kılınan nafile namaz demektir. Teravih namazını dört rekatta bir selam vererek kılmak caiz ise de, iki rekatta bir selam vererek kılmak daha faziletlidir. Bu namazın her dört rekatının sonunda bir miktar oturulup dinlenmek müstehaptır. Bu dinlenmelerde tehlil (la ilahe illallah demek) ve salavat ile meşgul olunması uygundur.

 

Teravih namazının evde 8, 10, 12, 14, 16 veya 18 rekat kılınması halinde de sünnet yerine getirilmiş olur. Ancak cemaate iştirak etmeye çalışmak daha iyidir.

 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..