İstiklal Marşı’mızın Kabulü Sincan’da Kutlandı
  • Reklam

İstiklal Marşı'mızın Kabulü Sincan'da Kutlandı

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 96. yıldönümü Sincan’da coşkuyla kutlandı.

16 Mart 2017 - 01:04

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 96. yıldönümü Sincan’da coşkuyla kutlandı. Sincan Belediyesi tarafından hazırlanan programa Sincanlı öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Lale Meydanı Konferans Salonunda düzenlenen törende Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve kahraman askerlerimiz rahmetle anıldı. Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı’nın da katıldığı programda öğrenciler duygu dolu anlar yaşadı.

Sincan Belediyesi İstiklal Marşı’mızın kabulünü her sene olduğu gibi bu sene de unutmadı. Diriliş destanımız olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 96. Yıldönümü için bir tören düzenledi. Lale Meydanı Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Sincan’ın dört bir yanından öğrenciler akın etti. Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı’nın anlatımıyla Kurtuluş Savaşı günleri yâd edildi.  Dava adamı vatanperver Mehmet Akif Ersoy ve tarih yazmış şehitlerimizin hikâyelerini anlatan Taşçı salonu dolduran öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı.

 

AZMİN VE KARARLILIĞIN DESTANI

İstiklal Marşı’nı anlamak demek son yüzyılı anlamaktır diyen Eğitimci- Yazar Dursun Ali Taşçı İstiklal Marşı’nın sadece o güne değil bugüne de ışık tuttuğunu ifade etti. Taşçı “Aziz milletimizin vatanını koruma ve savunma azmini, kararlılığını, kahramanlığını anlamak için başka hiçbir metin, hiçbir kitap yazılmasa bile İstiklal Marşı tek başına yeterlidir. Bu destan sadece o günleri değil bugünleri anlatmak için de en iyi kaynaktır” dedi. Salondaki öğrencilere seslenen Taşçı” Sizler Akif’in bahsettiği Asımın neslisiniz. Sizler medeniyetimizi en iyi şekilde anlayacak ve anlatacak olanlarsınız. Bizler sizden çok şey bekliyoruz” dedi.

 

“BÜYÜK KAHRAMANLIĞIN GÖSTERGESİ

İstiklal Marşı bir milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın göstergesi olduğunu ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna İstiklal Marşı’nın öneminden bahsetti. Başkan Tuna “Milli mücadelenin en çetin döneminde milletimizin yeniden dirilişine ve şahlanışına vesile olan bu eşsiz eser, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir. Bu vesile ile İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 96’ncı yıl dönümünde, kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi ve marşı bizlere hediye eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..