İYİ Parti Kurultayı Ankara’da Gerçekleştirildi... İşte...

İYİ Parti Kurultayı Ankara'da Gerçekleştirildi... İşte Akşener'in Genel İdare Kurulu Listesi...

İYİ Parti'nin 1. Olağanüstü Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 1112 delegeden 1061’inin oy kullandığı kurultayda 1 oy geçersiz sayılırken, Meral Akşener 1060 oy ile yeniden genel başkan seçildi. Yoğun katılımın olduğu Kurultay'da Genel Başkan Meral Akşener konuşma yaptı.

03 Nisan 2018 - 11:25 - Güncelleme: 03 Nisan 2018 - 11:25

İYİ Parti'nin 1. Olağanüstü Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 1112 delegeden 1061’inin oy kullandığı kurultayda 1 oy geçersiz sayılırken, Meral Akşener 1060 oy ile yeniden genel başkan seçildi. Yoğun katılımın olduğu Kurultay'da Genel Başkan Meral Akşener konuşma yaptı.

 

Kurultayda Divan Başkanlığına Abdul Ahat Andican seçildi. Ardından söz alan Akşenir'in konuşmasından satır başları şöyle:

 

"Sizlere söylüyorum; artık bu aziz millete kör, sağır, dilsiz muamelesi yapamayacaksınız. Gerçeklerin üstünü, korku gücüyle, tehditle, medyaya abanarak örtemezsiniz. Bizler buna izin vermeyiz, vermeyeceğiz. ÿBugün ülkemizi yönetenler, kendi düzenlerini kurmak için ülkemizin düzenini bozdular. İşsiz ve çaresiz gençlerimizi, plansız programsız açtıkları üniversitelerle oyalayacaklarını sanıyorlar. Yanılıyorlar. Sizler ve bizler, hepimiz; güzelim Türkiye Cumhuriyeti, yalanlar cumhuriyeti olmaktan kurtulsun diye, yorgun, yoksul, korkan, itelenmiş, işsiz ve yalnız kalmış, bıkmış, bunalmış herkesin içi ferahlasın diye siyaset yapıyoruz. Bu aziz millet ’Artık yeter’ dediğinde biter en güçlü saltanat. Bu aziz millet ’bitti’ dediğinde biter her şey. Çünkü ülkemizin, hepimizin, çoluğumuzun çocuğumuzun, bir tek ama bir tek kişi ayırmaksızın hepimizin rahat bir nefes almaya ihtiyacı var. Çünkü, anamız, babamız, çocuğumuz, gencimiz, yaşlımız, işçimiz, çiftçimiz, memurumuz, esnafımız, emeklimiz, hepimiz, krizden krize koşmaktan, gerim gerim gerilmekten bıktık, usandık. Millet oradan oraya savrulmaktan bıktı, usandı. Millet sizin sürekli aldatılmanızdan bıktı, usandı. Her aldanışınızdan sonra ağlamanızdan bıktı, usandı. Her aldanışınızın faturasını ödemekten bıktı, usandı. Durmadan ama durmadan yalan söylemenizden bıktı, usandı."

 

"MİLLETİMİZLE İTTİFAK YAPIYORUZ"

"Engelleri aşa aşa geldik. Parti kuramaz dediler, kurduk. Kurultay yapamaz dediler. İşte, hem de on binlerle kurultay yaptık. Bizler engelleri aşa aşa geldik. Önümüze ne kadar engel koyarlarsa koysunlar, onları da aşa aşa geliyoruz. Milletimizin tepesinden sopanızı çekin, milletin omuzunda ele ihtiyacı var, o el olmak için geliyoruz. Ülkemizin unutulmuş değerlerini hatırlatmak, kaybolmuş iyiliklerini bulmak, kapılarımıza kilit üstüne kilit vurmadan yaşamak için geliyoruz. Ta ki, bu aziz milletin her bir ferdi rahat nefes alana kadar. Bizi yolumuzdan döndürebilecek Allah’tan başka bir güç tanımıyorum. Ancak unutmayın ki; kalabalıklarımızın gösterdiği gücü, umudu ve kararlılığı gören güç haydutları, üzerimize daha çok gelecekler. Biz buna da hazırız.

 

İYİ Parti’nin başka partilerle ittifak kurduğuna dair söylentiler çıktığını belirten Akşener, "Bize her gün bir partiyle ittifak kurduruyorlar. Yapmadığımızı yaptı, söylemediğimizi söyledi olarak yayıyorlar. Dürüst olun ey zalimler. Ahlaklı olun. Edepli olun. ’Fitne ve zulüm ölümden beterdir’ diyor Cenab-ı Hak. Eğer ÿböyle devam ederseniz, bilin ki; ’Adınız Haccac gibi zalim yazılır tarihe.’ Kim kiminle ittifak yaparsa yapsın, biz milletimizle ittifak yapıyoruz."

 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

İYİ Parti Kurultayı süresince Ankara Spor Salonu etrafında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Salona çıkan yollar araç trafiğine kapatıldı. Salona sığmayan kalabalık için dışarıdan da Kurultay yayını yapıldı.

 

2019 SEÇİMLERİNE TAŞIYACAK KADRO BELİRLENDİ
İşte Akşener'in 2019 seçimlerine katılacağı ana kadrosu:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x