İzmir’de 11 Göçmen Kaçakçılığı Zanlısı Yakalandı

İzmir'de 11 Göçmen Kaçakçılığı Zanlısı Yakalandı

İzmir'de düzenlenen operasyonlarda, göçmen kaçakçılığı yapan üçü Suriye uyruklu 11 kişi yakalandı.

04 Şubat 2016 - 11:50

İzmir'de düzenlenen operasyonlarda, göçmen kaçakçılığı yapan üçü Suriye uyruklu 11 kişi yakalandı.

Yurtdışına deniz yoluyla kaçmaya çalışan yabancı uyruklu göçmen şahıslar ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla İzmir-Çeşme otoyolunun Narlıdere gişelerinde, üç minibüs içerisinde 66 Suriye ve 5 Irak uyruklu göçmen şahıs, onları kanunsuz yollarla yurtdışına çıkarmaya çalışan Suriye vatandaşları R.K. (36) ve A.N. (36) ile Türk vatandaşı Ü.Y. (34) yakalandı. Zanlılarla birlikte 32 adet can yeleği, 18 adet şambrel can simidi ve 3 adet pompa ele geçirildi. Ü.Y., R.K. ve A.N., mahkeme tarafından tutuklandı.

Aliağa ilçesinde düzenlenen operasyonda ise beş arabada 47 Suriye, 9 Irak ve 1 Filistin uyruklu göçmen şahıs, onları kanunsuz yollarla yurtdışına çıkarmaya çalışan Türk vatandaşları O.T. (39), T.A. (26), M.K. (30), A.E. (28), Ş.T. (33) ve İ.A. (29) ile Suriye uyruklu M.F.M. (23) yakalandı. Zanlılarla birlikte 100 adet can yeleği, 15 adet şambrel can simidi, 5 adet pompa ve 1 adet deniz botu ele geçirildi. Zanlılar, mahkeme tarafından tutuklandı.

Ayrıca İzmir-Çeşme otoyolu Narlıdere gişelerinde, bir minibüste 37 Suriye uyruklu göçmen şahıs ve onları kanunsuz yollarla yurtdışına çıkarmaya çalışan Türk vatandaşı K.P. (28) yakalandı. Zanlı K.P., mahkeme tarafından tutuklandı.

Üç operasyonda 150 Suriye, 14 Irak ve 1 Filistin uyruklu olmak üzere toplam 165 yabancı uyruklu göçmen şahıs yakalandı, 132 adet can yeleği, 33 adet şambrel can simidi, 5 adet şişirme pompası ve 1 adet deniz botu ele geçirildi, 11 göçmen kaçakçılığı zanlısı ise tutuklandı.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Ankara’da su kesintisi
Ankara’da su kesintisi