Kahramankazan Minik Kedi İçin Seferber Oldu

Kahramankazan Minik Kedi İçin Seferber Oldu

Kahramankazan Belediyesi ekipleri, sokakta baygın halde bulunan kedi yavrusunun yardımına koştu. Bir buçuk aylık olan ve zehirlendiği değerlendirilen minik pisi pisinin tedavisi sürüyor.

03 Aralık 2018 - 12:03 - Güncelleme: 03 Aralık 2018 - 12:03

Sokak ve yabani hayvanlara yardım konusunda yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, son olarak bir buçuk aylık yavru bir kedinin yardımına koştu. Lise öğrencisi bir genç, sokakta baygın halde bulduğu kedi yavrusunu, Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirdi. Uzman veteriner hekimler burada, hemen minik kedi yavrusuna ilk müdahaleyi yaptı. Kusma, titreme ve gözlerin dışarı çıkması gibi belirtiler gösteren minik kedi yavrusunun zehirlendiği değerlendiriliyor. Veteriner hekimler ve merkez personeli tedavisi süren minik pisi pisiyi eski sağlığına kavuşturmak için var güçleriyle çalışıyor.

 

 

"ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, sokak hayvanlarına ve doğadaki yabani hayvanlara karşı her zaman duyarlı olduklarını belirterek, “Onlar bizim yaşam alanımızı paylaştığımız dostlarımız. Dostlarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. Minik kedi yavrusunun en kısa sürede eski sağlığına dönmesi için uzman personelin elinden geleni yaptığını ifade eden Ertürk, Ertürk, “Uluslararası hizmet kalitesine sahip olan tam donanımlı Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ilçe genelindeki can dostlarımıza yardım ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda gönül belediyeciliğini en iyi şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda hizmetlerimizin yanı sıra, toplumumuzun tüm kesimlerinin gönüllerine girmekle kalmıyoruz. Can dostlarımız için de elimizden geleni yapıyoruz ” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...