Kahramankazan Parklarına Kameralı Takip

Kahramankazan Parklarına Kameralı Takip

Kahramankazan Belediyesi, ilçedeki tüm park ve bahçeleri yüksek çözünürlük ve gece görüş özelliğine sahip kameralarla takip ediyor.

17 Eylül 2019 - 14:14 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 - 14:14

Kahramankazan Belediyesi, ilçedeki tüm park ve bahçeleri yüksek çözünürlük ve gece görüş özelliğine sahip kameralarla takip ediyor. 41 parkta bulunan 172 adet kameradan elde edilen görüntüler kurulan merkezdeki görevli personel tarafından 7/24 izleniyor.

Kahramankazan Belediyesi ilçe genelindeki 41 parkı, 172 adet yüksek çözünürlüklü ve gece görüş özelliğine sahip kamerayla izliyor. Kameralardan elde edilen görüntüler kurulan merkezde görevli personel tarafından 7/24 takip ediliyor. Ayrıca kameralardan elde edilen görüntüler bu merkezde kayıt altına alınıyor. Kamera sistemleri sayesinde özellikle çocukların daha çok zaman geçirdiği parklarda aileler çocuklarıyla birlikte gönül rahatlığıyla vakit geçiriyor. Böylece başta çocuk istismarı olmak üzere madde bağımlılarının parklardan uzak tutulması, darp, kavga, hırsızlık ve kapkaç gibi olayların da önüne geçiliyor.

 

OLUMSUZLUKLARIN ÖNÜNE GEÇİLİYOR

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, kamera sistemleriyle parkların daha da güvenli hale geldiğini belirterek, “Ailelerimiz ve geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın sıklıkla kullandığı parklarımızdan kamera sistemleri sayesinde daha güvenli. Caydırıcı etkiye de sahip olan kamera sistemleriyle, çocuk istismarı başta olmak üzere, buralarda meydana gelebilecek tüm olumsuzlukların önüne geçiliyor” dedi.

 

 AİLELER VE ÇOCUKLAR MEMNUN

Kahramankazanlı aileler ve çocuklar da uygulamadan oldukça memnun olduklarını söyledi. Aileler artık gönül rahatlığıyla parklarda çocuklarıyla birlikte vakit geçirdiklerini belirtti.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hicran kıraslan
  5 ay önce
  Kahraman kazan da yaşayan ve 3 çocuk annesi olarak çok mutlu oldum belediye başkanımız sayın serhat Oğuz beye teşekkür ederim
 • Hicran
  5 ay önce
  Kahraman kazan da yaşayan ve 3 çocuk annesi olarak çok mutlu oldum belediye başkanımız sayın serhat Oğuz beye teşekkür ederiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x