Kanal Ankara İçin İlk Adım! TOKİ İhaleye Çıkıyor...

Kanal Ankara İçin İlk Adım! TOKİ İhaleye Çıkıyor...

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredilen Kanal Ankara için bir adım atıldı. TOKİ, Kanal Ankara ihalesinin tarihini duyurdu.

04 Ocak 2019 - 16:35 - Güncelleme: 04 Ocak 2019 - 16:35

Yaklaşık 30 yıldır imar sorunu olan Aşağı İmrahor, Orta İmrahor, Yukarı İmrahor, Yakupabdal, Yeşilkent, Karataş ve Boztepe mahallelerinin sınırında yer alacak olan Kanal Ankara Projesi için önemli bir adım atıldı. Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredilerek Millet Bahçesi ile birleştirilen proje için TOKİ, internet sitesinden ihale tarihini duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın göreve gelmesiyle, projenin tamamı için ihaleye çıkılması amacıyla ihalesini iptal ettiği projede TOKİ, 1. etap için ihaleye çıkıyor. "Ankara İli İmrahor Vadisi 1. Etap Millet Bahçesi ve Millet Bahçesi'ne Ait Sosyal Doantılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi"nin ihale tarihi 18 Şubat 2019, saati ise 15.00.

Projeyi etaplara ayıran TOKİ'nin bu hamlesi ile bölgenin yeniden değer kazanması bekleniyor.

 

BAKAN BÖLGEYİ GEZMİŞTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Başkan Melih Gökçek tarafından ihaleye çıkarılan proje, yeni Başkan Mustafa Tuna'nın göreve gelmesiyle iptal edilmişti. İptale gerekçe olarak ise Tuna tarafından ''Etap etap değil, bölgenin tamamını ihaleye çıkaracağız'' açıklaması yapılmıştı.

Bir süre sonra projenin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredildiği açıklanmış, Bakan Murat Kurum bölgede incelemelerde bulunarak, Kanal Ankara Projesi'nin, Gölbaşı'na yapılacak olan Millet Bahçesi ile birleştirileceğini duyurmuştu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamu bankalarından 4 yeni kredi destek paketi
Kamu bankalarından 4 yeni kredi destek paketi
AŞTİ'de ek sefer yoğunluğu
AŞTİ'de ek sefer yoğunluğu