KAR KAPIYI ÇALACAK! Hafta Sonu Yağış Var... İşte Hava Durumu
Reklam
  • Reklam

KAR KAPIYI ÇALACAK! Hafta Sonu Yağış Var... İşte Hava Durumu

Ankara'da kar yüzünü göstermeye başlıyor. Sıcaklıklar kaç derece olacak? Ankara'da hafta sonu hava durumu nasıl olacak? Yağış olacak mı? İşte Ankara'nın hava durumu... Ankara'da kar yüzünü göstermeye başlıyor. Sıcaklıklar kaç derece olacak? Ankara'da hafta sonu hava durumu nasıl olacak? Yağış olacak mı? İşte Ankara'nın hava durumu...

12 Ocak 2018 - 15:41 - Güncelleme: 15 Ocak 2018 - 09:56

Ankara'da kar yüzünü göstermeye başlıyor.  Sıcaklıklar kaç derece olacak? Ankara'da hafta sonu hava durumu nasıl olacak? Yağış olacak mı? İşte Ankara'nın hava durumu...  

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 13 Ocak Cumartesi ve 14 Ocak Pazar günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Hava sıcaklıkları birkaç gün içinde 8 derece birden düşecek. Ankara'da yarın yağmur şeklinde başlayacak yağışın Pazar günü öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği belirtiliyor.

 

Pazartesi günü bulutlu havanın hakim olacağı belirtilen Ankara'da, yetkililer soğuk havaya ve kar yağışına karşı tedbirli olmaya davet ederken, özellikle gece sıcaklıkları 1 derecede olacağı için tedbirli olmak gerektiğini ifade ediliyor.    

 

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da havanın,  

 

- 13 Ocak Cumartesi günü 6 derece ve yağmurlu,

- 14 Ocak Pazar günü 1 derece ve kar yağışlı olması bekleniyor.  

 

En düşük sıcaklıkların 13 Ocak Cumartesi 3 derece ve 14 Ocak Pazar 1 derece olacağı tahmin ediliyor. 

ÜLKEMİZİN HAFTA SONU SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNE GİRMESİ BEKLENİYOR!

Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde etkisini sürdüren ılık ve yağışlı havanın, cumartesi günü (13.01.2018) akşam saatlerinden itibaren yerini soğuk ve iç kesimlerde kar yağışlarına sebep olacak bir sisteme bırakması bekleniyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde 5 ila 9 derece azalarak normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Yarın (13.01.2018 Cumartesi günü); Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Karadeniz Bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak şeklinde olacak yağışların Muğla ile Aydın’ın kıyı ve Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (50-75 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

14.01.2018 Pazar günü; Marmara, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz kıyıları ile İç Anadolu’nun ve Doğu Anadolu’nun güneyinde karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgarın Pazar günü de Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de kuzeydoğu yönlerden (poyraz) şiddetini biraz azaltarak kuvvetli olarak(40-60 km/saat) esmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

15.01.2018 Pazartesi günü; Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yağmur, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor.

16.01.2018 Salı günü soğuk ve yağışlı havanın yurdumuzu terk etmesi, ancak batı bölgelerden itibaren yurdumuzun yeni bir ılık ve yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor.

Ankara’da cumartesi (13.01.2018) günü akşam saatlerinden itibaren yeniden yağmur şeklinde başlayacak olan yağışın, Pazar günü (14.01.2018) ilk saatlerden itibaren karla karışık yağmura, sabah saatlerinden itibaren ise kar yağışına döneceği ve aynı gün (14.01.2018) akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Bu kar yağışının yerde örtü bırakacağı tahmin ediliyor. Ankara’da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının pazar ve pazartesi günü azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

İstanbul’da hafta sonunda yağışların kuvvetli poyrazla birlikte genellikle hafif yağmur şeklinde görüleceği, Pazar günü akşam saatlerinde ve Pazartesi günü (15.01.2018) ilk saatlerde kentin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar olarak meydana geleceği ve pazartesi günü sabah saatlerinden sonra ise havanın genellikle çok bulutlu olması bekleniyor. Pazar günü meydana gelebilecek kar yağışının il merkezinde yerde kar örtüsü yapması beklenmiyor. Rüzgarın; hafta sonu kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-75 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İzmir’de ise Cumartesi günü sabah saatlerinde tekrar başlayacak sağanak yağışın akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Hafta sonunda İzmir’de kar yağışı beklenmiyor.

Pazar ve Pazartesi günleri Kuzey, iç ve doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının ve sıcaklık düşüşünün oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

MUĞLA ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT!

 

Yarın (Cumartesi) Muğla çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli (21-50 kg/metrekare), kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BATI KARADENİZ, MARMARA VE KUZEY EGE'DE FIRTINA BEKLENİYOR!

Batı Karadeniz'de yarın (13.01.2018 Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, Pazar (14.01.2018) sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Marmara'da yarın (13.01.2018 Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde, aynı gün akşam saatlerinde etkisini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, Pazar (14.01.2018) öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Kuzey Ege'de yarın (13.01.2018 Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren rüzgarın 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, Pazar (14.01.2018) öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı, Asfaltlama Bitti
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı,...
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da Ne Oldu Ne Olacak?'
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da...