Karamanlı’da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

Karamanlı'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi

Burdur Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Karamanlı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından obeziteye karşı farkındalık oluşturmak için "sağlıklı yaşam yürüyüşü" düzenledi.

11 Aralık 2014 - 16:40

Sağlık Bakanlığı'nca uygulamaya konulan "Obezite ile Mücadele Programı" kapsamındaki yürüyüşe Karamanlı Kaymakam Vekili Oğuzhan Sargın, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Karamanlı Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Tarran Güney, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personel ile öğrenciler katıldı.
Yeşilova Caddesi’nde başlayan yürüyüş, Karamanlı Toplum Sağlığı Merkezi önünde sona erdi.
Burdur Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Zafer Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Burdur merkez ve ilçelerinde, "Dengeli Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında yürüyüş düzenlediklerini söyledi.
Vatandaşlara kısa mesafelerde yürüyüş yapma alışkanlığını kazandırmayı hedeflediklerini belirten Demir, şöyle konuştu:
"Obeziteyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Obezitenin neden olduğu hastalıklarla ilgili önleme çalışmaları yapıyoruz. Obez kişilerde diyabet, tansiyon ve kanser hastalıkları oluşabilmekte. Dolayısıyla bu yürüyüşleri vatandaşlarımızın daha sağlıklı hale gelmelerini sağlamak ve alışkanlık haline getirmek amacıyla düzenliyoruz."          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı