Kavşaklar Açılıyor, Ankara’da Kesintisiz Ulaşım Başlıyor!...

Kavşaklar Açılıyor, Ankara'da Kesintisiz Ulaşım Başlıyor! İşte 'O' Çalışmaların Son Durumu...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin okulların kapanmasıyla birlikte başladığı Kepekli, Akköprü ve Samsun Yolu üzerindeki kavşak çalışmalarında sona yaklaşıldı. Kavşaklar, 16 Eylül Pazar gecesi hizmete açılacak.

17 Eylül 2018 - 11:37 - Güncelleme: 17 Eylül 2018 - 11:37

Başkent trafiğinin rahatlatılması amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin okulların kapanmasıyla birlikte Akköprü ve Kepekli kavşakları ile Samsun Yolu Türk Telekom önünde başlattığı yol çalışmalarında sona gelindi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,  yolların 16 Eylül Pazar gecesinden itibaren hizmete açılacağını belirtti. İşte Ankaralıların açılmaını beklediği o kavşakların son durumu...

 

 

KONYA YOLU DİKMEN CADDESİ KESİŞİMİ (KEPEKLİ)

Üçpınar'ın paylaşımlarına göre; Konya Yolu Kepekli Kavşağı'nın (Dikmen Caddesi kesişimi) Konya istikameti cuma akşamı 17.00 itibariyle trafiğe açıldı. Şehir merkezine geliş istikameti ise, 16 Eylül Pazar gecesi açılacak. 

Bu noktada bir alt geçit çalışması yapıldı. Bölgede, yaklaşık 470 metre uzunluğunda ve 3 geliş 3 gidiş bir alt geçit inşa edildi. Yapılan bu çalışmayla birlikte Konya-Samsun yolu istikametinde trafik kesintisiz hale getirilmiş oldu. Alt geçidin üst kısmına yapılan dönel kavşak ile de Dikmen Caddesi'ne giriş ve çıkış sağlandı. 

 

 

SAMSUN YOLU TÜRK TELEKOM BİNASI ÖNÜ

Bu bölgede ise mekanik ve bitümlü temel çalışması son sürat devam ediyor. Üçpınar, bu bölgeyle ilgili "Hedefimiz pazar gecesi trafiğa açmak, inşallah" paylaşımında bulundu.

Buradaki çalışma havaalanı yönüne giden araçların daha güvenli ve konforlu dönüş yapabilmesi amacıyla başlatıldı. Yapılan alt geçit yaklaşık 580 metre uzunluğunda ve 3 gidiş 3 geliş oldu. Proje ile ayrıca Aydınlıkevler ile Örnek mahallelerinin bağlantısı sağlanırken, Siteler Kavşağı ile Fatih Köprülü Kavşağı’ndaki trafik yoğunluğu da azaltılmış oldu. 

 

 

AKKÖPRÜ KAVŞAĞI

Üçpınar, buradaki çalışmalarla ilgili "Akköprü kavşağında alt kollar, binder serimiyle birlikte aydınlatma işlemlerinin ardından trafiğe açılacak. Üstte çalışmalar devam ediyor" paylaşımında bulundu. 

Burada yapılan yeni köprüyle yol 2’şer şeritten 3’er şeride çıkarılmış oldu. Köprünün orta bölümünde yer alan İstanbul Yolu’na katılım bağlantıları da Konya ve Samsun yollarının sağ tarafına alındı. 

 

Kaynak: Dilvin Kaygusuz - Özel

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da koronavirüs denetimlerinde ceza yağdı
Ankara'da koronavirüs denetimlerinde ceza yağdı
Ankara'nın 5 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 5 ilçesinde su kesintisi