Kayıp Cep Telefonlarını Bulmak İçin En İyi İpuçları ve...

Kayıp Cep Telefonlarını Bulmak İçin En İyi İpuçları ve Tüyolar

17 Mayıs 2018 - 19:05

İnsan bir şeyi kaybetmekten korktuğu kadar başka hiçbir şeyden korkmaz... Neden korkmasın ki? Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz bir şeyi kaybetmek üzücü ve can sıkıcı bir şeydir. Bu, sevdiğiniz bir kişi de olabilir, pahalı bir akıllı telefon da; ama ne olursa olsun, hayatımızdaki bir şeyi kaybetmek dayanılmazdır.

Ancak, söz konusu insanlar olduğunda yapacak bir şey olmayabileceğini kabul etsek bile, akıllı telefonları kesinlikle geri getirebiliriz. İster inanın, ister inanmayın, akıllı telefonlar kesinlikle bizim için herhangi bir kişisel ilişkiden daha önemli, özel ve güvenilir hale geldi.

Günümüzde akıllı telefon bağımlılığı alelade bir şey olmaktan çıktı, bu kesinlikle bağımlılıktan çok daha fazlası. Akıllı telefonlar insanlar için bir mecburiyet haline geldi, öyle ki, insanlar onlar olmadan çaresiz ve güçsüz kalıyorlar. Bu yüzden, biri için böyle önemli ve özel bir şey kaybolursa, bu çok büyük bir kayıp olacaktır.

Ama endişelenmenize gerek yok, teknolojideki ilerleme sayesinde kayıp akıllı telefonları kurtarabilmek için pek çok yol var.

Öyleyse, akıllı telefonları etkili bir şekilde kurtarabilmek için kullanılabilecek bazı yöntemlere göz atalım.

İnternet siteleri aracılığıyla:

İnternette kayıp telefonunuzu kurtarmanıza yardımcı olacak pek çok site var. Bu internet siteleri telefonların konumunu etkili bir şekilde izler ve her türlü telefonla çalışır. Mevcut en iyi internet sitelerinden biri:

 

Mobile Number Tracker

Bu site internetteki en iyilerden biri. İnternet sitesi kayıp telefonunuzun konumunu etkili bir şekilde izler. Yapmanız gereken tek şey siteyi ziyaret etmek. İlk olarak internet sitesine gidin. Sonra kayıp telefonunuzun numarasını girin. İnternet sitesi telefonunuzun konumunu saniyeler içinde layığıyla izleyecektir. En iyi kısmıysa ücretsiz olması!

Eğer telefonunuzu kaybettiyseniz, hemen internet sitesini ziyaret edin ve pahalı akıllı telefonunuzu kurtarın.

Uygulamalar aracılığıyla:

İnternet sitelerinin yanı sıra, kayıp akıllı telefonunuzu bulmanıza yardım edecek bir dizi uygulama bulunmaktadır. Kesin, doğru ve etkilidirler. Öyleyse, akıllı telefonları kurtarabilmek için kullanabileceğiniz uygulamalara göz atalım.

1. Find My Device

Eğer bir Android kullanıcısıysanız, kayıp akıllı telefonunuzu bulmanızı sağlayacak bu harika uygulama tam sizin için. Uygulama yakın zamanda Google tarafından yayınlandı. Bir Google uygulaması olarak Android kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan bir hizmet sunmaktadır. Telefonunuzun konumunu kesin olarak takip edebilmektedir. Bu uygulamayı kullanmak için yapmanız gereken tek şey:

  • Uygulamayı alternatif bir Android telefona indirin ve telefonunuza tanımladığınız Google hesabıyla misafir kullanıcı olarak oturum açın.
  • Bunu yaptıktan sonra Google hesabınıza bağlı cihazları göreceksiniz.
  • Ardından kaybolan cihazı seçmeniz gerek. Uygulama harita üzerinde cihazın konumunu gösterecek.

Kullanımı bu kadar basit ve kolay. Hemen yükleyin ve kayıp telefonunuzu bulun.

2. iPhone'umu Bul

Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız, "iPhone’umu Bul"un iPhone'unuzu bulmak için dikkate değer bir uygulama olduğunu söyleyelim. Bu uygulamayla herkes kayıp iPhone'larını etkili bir şekilde takip edebilir. Kullanmak için:

  • Uygulamayı alternatif bir iOS cihazınıza indirin.
  • Apple kullanıcı adı ve şifrenizle uygulamada oturum açın.
  • Oturum açtığınızda uygulama Apple hesabına bağlı olan cihazların listesini gösterecek.
  • Seçiminizi yaptıktan sonra cihaz ve uygulama bunları Apple ekranınızda gösterecek.

Bu şekilde iPhone kullanıcılarına kayıp cihazlarını kurtarmak için layığıyla yardımcı oluyor.

3. Takipçi

Bu, Android ve iOS, her iki platformda da kayıp telefon bulma içinkullanılabilen harika bir takip ve izleme uygulaması. Uygulama, akıllı telefonunuzun yerini büyük bir başarıyla izler. Uygulamanın kullanımı kolaydır ve kaliteli bir sonuç verir. Uygulamayı kullanmak için, telefonunuza uygulamayı indirin ve resmi internet sitelerindeki ödeme formalitelerini tamamlayın. (Evet, uygulama ücretli bir uygulama. Resmi internet sitelerinden ödemeler hakkında bilgi alabilirsiniz.)

Uygulamayı indirdiğinizde, uygulama masaüstünüze bir kontrol paneli kuracaktır. Hepsi bu! Daha sonra kayıp telefonunuzun yerini masaüstünüzden görebilirsiniz.

Bunlar, kayıp telefonunuzu kurtarabilmenizi sağlayacak ipuçlarından bazılarıydı. Uygulamalar kesin sonuç verir ve faydalıdır, ayrıca telefonunuzu kaliteli bir şekilde izlemenizi sağlar. Bunların dışında, telefonunuzun konumunu ücretsiz olarak bulabilmenize yardımcı olabilecek internet siteleri de vardır. Burada bir kere daha altını çizmek istediğimiz nokta, kayıp telefonunuzu kurtarmak için telefonunuzun konumu takip etmenin dışında başka güvenilir bir seçenek yok. Yalnızca telefonun konumunu takip ederek telefonu kurtarabilirsiniz. Umarım bu yazı size yardımcı olabilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak