Keçiören ’’ALO AK MASA’’ da İlginç Talepler

Keçiören ''ALO AK MASA'' da İlginç Talepler

Keçiören Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı AK Masa Birimi vatandaşların talep, şikayet ve önerilerini dinleyerek çözüme ulaştırma konusunda yoğun bir çaba sarf ediyor.

28 Ağustos 2016 - 11:36 - Güncelleme: 28 Ağustos 2016 - 13:53

Keçiören Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı AK Masa Birimi vatandaşların talep, şikayet ve önerilerini dinleyerek çözüme ulaştırma konusunda yoğun bir çaba sarf ediyor.

 

7 AYDA 10 BİN BAŞVURU

Keçiören Belediyesi'nin Keçiörenli’lerin hayatlarını kolaylaştırmak ve yerel yönetici olmanın sorumluluğu ile vatandaşı dinlemek amacıyla kurduğu AK MASA Birimine yüz yüze görüşme, telefon, e-mail, sosyal medya aracılığıyla son 7 ayda 9.517 başvuru yapıldı. Bilgi almak, talep iletmek başta olmak üzere çeşitli nedenlerle Call Centerı arayanların sayısı ise 71.663'ü buldu.

 

ALO AK MASA KORKUYORUM, EVİMDEKİ FARE ÖLÜSÜNÜ ALIR MISINIZ?

Vatandaşın taleplerini çözmek için tüm iletişim kanallarını kullanan AK Masaya bazen ilginç talepler de ulaşıyor. Başvuranlar arasında "evimin mutfağında fare öldü, ben fareden çok korkarım, gelin ölüsünü alın" diyen de var... "Mahallemizdeki sokak köpekleri her gürültüde havlıyor, köpeklerin havlamasının engellenmesini istiyorum" diyen de ...

En ilginç talep ise "yan tarafımıza bina yapılacak, pencerem ve balkonumun önü kapanacak, benim önüm kapanırsa psikolojim bozulur, önümü kapatmayın" diyen bir vatandaştan geldi.

AK Masa yetkilileri taleplerle ilgili şunları söyledi; "Bazen çok ilginç taleplerle de karşılaşabiliyoruz. "Evimin önünde böcek yapan ağacı kestireceğim, birinci katta oturan yaşlı kadın ikna olmuyor, gelin o kadını ikna edin, kaldırıma arabaların park etmemesi için kaldırımlara dikenli tel konulmasını istiyorum." diyenler de oluyor.  Biz her talebi dikkatle dinliyor en geç 15 gün içinde olumlu veya olumsuz sonuca ulaştırıyoruz."

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Fevzi YILMAZ
  2 yıl önce
  Aktepe mahallesinde sokaklarda sahipsiz kopekler tehlike saciyor. Gece nobetci eczane ararken zor kurtardim kendimi.Lutfen dikkate alin sorunu
 • GÜL DURMAZ
  2 yıl önce
  merhaba sayın yetkili çaldıran mahallesi ahmet yesevi parkının içindeki mekruh sağlık ocağı gençler tarafından harabeye çevrilerek parkta oynayan çocuklarımz için tehlike saçıyor.mahalle sakinleri olarak sizden ricamız bu sağlık ocağının kütüphaneye çevrilerek hem çocuklarımız için fayda sağ***ması hemde kötü amaçlar için kul***ılmasının önlenmesi.Bu konuya duyarlılık göstereceğinizi umuyorum.Çocuklar hepimizin .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat