Keçiören Belediye Meclisi’nin Konuğu Oldu! Kürsüye Çıkıp En...

Keçiören Belediye Meclisi'nin Konuğu Oldu! Kürsüye Çıkıp En Çok İstediği 'O' Şeyi Yaptı...

Keçiören Belediye Meclisi, örneğine sık rastlanmayan bir kararla Fatma Öztekin isimli minik kızı meclis kürsüsüne çıkardı. İstiklal Marşı okuma yarışına katılamadığı için üzülen minik Fatma, İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını da burada okudu.

12 Ekim 2018 - 15:50 - Güncelleme: 12 Ekim 2018 - 15:51

Keçiören Beleidye Meclisi, 'İnsan değerlidir. Keçiörenli değerlidir' anlayışıyla gündem dışı bir konuyu görüşerek, örnek bir davranışa imza attı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasına katılamayan ve bunun üzüntüsünü sürekli ailesiyle paylaşana Fatma Öztekin, İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okuması için meclis kürsüsüne davet edildi. Meclisi yöneten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın ismini anons etmesiyle kürsüye gelen Fatma Öztekin,  İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okudu. Öztekin, Keçiören Belediye Meclis üyelerinden ve katılımcı misafirlerden büyük alkış aldı. Oturumu yöneten Mustafa Ak, Öztekin’e hediyesini vererek tebrik etti. 

 

“ÇOCUKLAR KONUSUNDA TİTİZ BİR BELEDİYEYİZ”

Milli değerleri koruyan ve yaşatan çocuklara kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Mustafa Ak, şunları söyledi:

“İstiklal Marşımızın anlamını ve önemini kavrayan nesiller yetiştikçe ülkemizin sırtı yere gelmeyecektir. Fatma kızımızın İstiklal Marşı okuma yarışmasına katılamadığı için sürekli üzüldüğünü duyduk. Biz de belediyemizin meclis kürsüsünden İstiklal Marşını okuması için fırsat verdik. Geleceğimizi inşa edecek olan çocuklar konusunda oldukça titiz bir belediye olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Çocuklarımızın özgüvenli yetişmesi için Keçiören Belediyesi olarak imkânlarımızı seferber ediyoruz. Fatma’yı İstiklal Marşını ezbere okuduğu için tebrik ediyorum. Okul hayatında da başarılar diliyorum.”

Meclis toplantısının ardından Öztekin ailesiyle sohbet eden Başkan Ak, minik kızın annesini ve babasını da tebrik etti.  Hatıra fotoğrafının ardından meclis toplantısı sona erdi. ​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat