Keçiören’de 15 Temmuz Şehidinin Evinde Çat Kapı İftar

Keçiören'de 15 Temmuz Şehidinin Evinde Çat Kapı İftar

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak çat kapı iftarda 15 Temmuz Şehidi Murat İnci’nin ailesine konuk oldu.

22 Mayıs 2018 - 10:14

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak çat kapı iftarda 15 Temmuz Şehidi Murat İnci’nin ailesine konuk oldu.

Ak ve eşini gören şehit Murat İnci’nin eşi Meryem İnci şaşkınlığını gizleyemezken Ak’ın, “Bir tas çorbanız var mı? İftarımızı birlikte yapalım istedik.” sözlerine “Hayatım boyunca bu tarihi unutmayacağım, çok büyük sürpriz oldu.” diye cevap verdi. Evin minik kızı Mira’nın (3) ise sevinci görülmeye değerdi, minik kızın sevinçle zıplaması karşısında Hatice Ak “Benim torunum da misafiri çok sever, sen de misafiri çok seviyorsun galiba, gel de sohbet edelim” dedi. Akşam ezanın okunmasıyla birlikte iftar sofrasına geçilerek hep birlikte oruçlar açıldı. Başkan Ak,  “Oo mantı bile yapmışsınız ellerinize sağlık, çat kapı iftarları seviyoruz, Allah ne verdiyse birlikte paylaşıyoruz. Bereket, mağfiret, rahmet ayı Ramazan’ı birlikte yaşıyoruz.” diye konuştu.

 

İFTAR SONRASI SATRANÇ OYNADI

İftar sonrası Melisa (8)  ve Melike (14)  ile satranç oynayan Ak, satrançta kendilerini daha çok geliştirmelerini söyleyerek “berabere kaldık, bir dahakine çok çalışıp siz yenin.” dedi. Özel Ayyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Müberra  (18) da Başkan Ak ve eşi Hatice Ak’ı 30 Mayıs’taki mezuniyet törenine davet etti.  

Meryem İnci, her zaman kapısının açık olduğunu söyleyerek, “Allah devletimiz ve milletimize zeval vermesin, bizi hiç yalnız bırakmadılar. Keçiören Belediye Başkanımız da her zaman yanımızda oldu, bugün de güzel bir sürpriz yaptı, evimiz şenlendi, çocuklarım da çok mutlu oldu, Allah ondan bin kere razı olsun” dedi.

4 çocuk babası Malatyalı döşeme ustası Murat İnci, darbe gecesi Genelkurmay Başkanlığı’nın önünde atılan bombadan çıkan şarapnel parçasıyla şehit düşmüştü. ​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x