Keçiören’de Aşıklar Hem Güldürdü Hem Hüzünlendirdi
  • Reklam

Keçiören'de Aşıklar Hem Güldürdü Hem Hüzünlendirdi

Keçiören Belediyesi tarafından sosyal ve kültürel değerlerin yaşatılması kapsamında organize edilen Aşıklar Şöleni’nin bir yenisi Ufuktepe Kapalı Pazar Alanı'nda gerçekleştirildi.

04 Eylül 2018 - 10:19 - Güncelleme: 04 Eylül 2018 - 14:05

Keçiören Belediyesi tarafından sosyal ve kültürel değerlerin yaşatılması kapsamında organize edilen Aşıklar Şöleni’nin bir yenisi Ufuktepe Kapalı Pazar Alanı'nda gerçekleştirildi. Aşık Kul Nuri, Aşık Muhlis Denizer, Aşık Erol Ergani, Aşık Bayram Denizoğlu, Aşık Mustafa gibi ünlü aşıkların sevenleriyle buluştuğu şölen, hem hüzünlü hem de eğlenceli anlara sahne oldu. Âşıkların atışması sırasında eğlenceli dakikalar yaşayan vatandaşların, ağıt yakılırken duygularına hâkim olamadığı göze çarptı. Âşıklar, vatandaşların da eşlik ettiği birbirinden güzel türkü ve deyişlerle alanı dolduranlara unutulmaz bir gün yaşattı.

 

KÜLTÜREL ETKİNLİKLERE TAM DESTEK

Her yaş grubuna hitap eden sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiren Keçiören Belediyesi, bu yaz da eğlencenin ve kültürel etkinliklerin merkezi oldu. Kültürel faaliyetlerin artarak devam edeceğini kaydeden Ak, “Halk edebiyatımızdan hareketle, saz şairleri arasında karşılıklı yapılan şiir yarışması ya da şiir düellosu olarak günümüze kadar taşıdığımız âşık atışmalarını, kültürel derinliğimizi nesilden nesile aktarmak için organize ediyoruz. Keçiören Belediyesi olarak hem ilgi çeken hem de geçmişimizi günümüze taşıyan her türlü projeye tam destek veriyoruz. Bugün düzenlediğimiz âşıklar şöleninde vatandaşlarımızın memnuniyetini gözlerinden okuyabilmek bir siyasetçi olarak beni mutlu ediyor” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..