Keçiören’de Sokak Hayvanları Unutulmadı

Keçiören'de Sokak Hayvanları Unutulmadı

Keçiören Belediyesi sokakta yaşayan hayvanlar için hava sıcaklığının eksilere düştüğü kış döneminde kuru mama dağıtımı yaptı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Hayvanlara karşı şiddetin arttığı bu dönemde kendini ifade edemeyen canlılarımıza Keçiören Belediyesi olarak sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

28 Aralık 2018 - 12:42 - Güncelleme: 28 Aralık 2018 - 12:42

Keçiören Belediyesi sokakta yaşayan hayvanlar için hava sıcaklığının eksilere ulaştığı soğuk kış mevsiminde kuru mama dağıtımına başladı. Kış mevsiminde yiyeceğe ulaşmakta güçlük çeken sokak hayvanları için yapılan çalışma, farklı mahallelerde bulunan besleme alanlarına ve sokak hayvanlarının uğrak noktalarına kuru mama bırakılarak gerçekleştirildi. Keçiören Belediyesinin görevlendirdiği ekipler sokak hayvanlarının beslenme noktalarını belirlerken şehir merkezinin dışında bulunan uygun yerleri tercih etti.

 

“HAYVANLARA KARŞI ŞİDDETİ ÜZÜNTÜYLE KARŞILIYORUM”

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, son günlerde hayvanlara karşı uygulanan şiddet olaylarından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Hayvanlara uygulanan şiddeti üzüntüyle karşılıyorum. Şiddet haberlerinin arttığı bu dönemde, Keçiören Belediyesinin görevlendirdiği ekipler tarafından özellikle hava sıcaklığının eksilerde seyrettiği ve don olaylarının görüldüğü zamanlarda sokak hayvanlarına kuru mama dağıtıyoruz. Mama dağıtımı sırasında sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgeleri seçerken aynı zamanda uygun alanları kullanmaya özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın da sokak hayvanları konusunda hassas olduğunu gördüğümüzde mutlu oluyoruz” dedi.

 

HAYVAN BARINAĞI KISA ZAMANDA HİZMETTE OLACAK

Başkan Ak, “Bağlum’da 3 bin 430 metrekarelik alanda inşaatı devam eden hayvan barınağımızda sona yaklaştık. 450 köpek için yazlık ve kışlık alan, 50 kedi kapasiteli kedi evi, karantina sahası, mama hazırlama ünitesi, veteriner hekim hizmeti, ameliyathane, sahiplendirme birimi ve idari ofisler gibi çeşitli bölümlerin olacağı barınağımız hizmete başladığında sokak hayvanlarımız daha sağlıklı bir ortama kavuşacak” ifadelerini kullandı.​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü...
Sakarya'da bir şiddetli patlama daha, yaralılar var
Sakarya'da bir şiddetli patlama daha, yaralılar var