​Keçiören’de Ücretsiz İnternet Keyfi

​Keçiören'de Ücretsiz İnternet Keyfi

Keçiören Belediyesi, Kalaba Kent Meydanı’nda başlattığı ücretsiz internet hizmetini, belli başlı parklarda, sosyal tesislerde ve vatandaşların sıklıkla kullandığı alanlarda hizmete sokmak için çalışmalarına hız kazandırdı.

29 Eylül 2018 - 11:17 - Güncelleme: 29 Eylül 2018 - 11:17

Keçiören Belediyesi, Kalaba Kent Meydanı’nda başlattığı ücretsiz internet hizmetini, belli başlı parklarda, sosyal tesislerde ve vatandaşların sıklıkla kullandığı alanlarda hizmete sokmak için çalışmalarına hız kazandırdı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla ücretsiz internet hizmetini yaygınlaştırmayı hedefleyen Keçiören Belediyesi, Kalaba Kent Meydanı’nın ardından Fatih Sultan ve Yavuz Sultan Selim Parkında ücretsiz internet hizmeti vermeye başladı.

 

ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILACAK

Ücretsiz internet hizmetine ilişkin devam eden fizibilite değerlendirmesinin ardından vatandaşların yoğun olarak tercih ettiği açık ve kapalı sosyal tesislerde kullanıma sunulacak olan proje iletişim kolaylığı sağlayacak. Projenin yaygınlaştırılması için internet sağlayıcısı operatörlerle görüşmeler devam ederken, fiber altyapının mevcut olduğu yerler göz önünde bulundurularak çalışmalar hız kazanacak.

 

DENEMESİ YAPILDI, KULLANMAYA BAŞLANDI

Ücretsiz internet hizmetinin özellikle gençler için olmazsa olmaz olduğunu söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, teknolojik gelişmeleri takip eden vatandaşların da hayatını kolaylaştıracak bu hizmete ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “İnternet teknolojisine bütün vatandaşlarımızın ulaşabilmesi için sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımıza hız kazandırdık. İlk etapla Kalaba Kent Meydanı’nda ücretsiz internet hizmetinin denemesini yaptık. Verimlilik kontrollerini sağladıktan sonra ücretsiz internet hizmetini yaygınlaştırma kararı aldık.  Hem altyapısı uygun olan hem de vatandaşlarımızın yoğunlukla kullandığı parklarımızı ve diğer sosyal alanlarımızı göz önünde bulundurarak fizibilite çalışmalarımızı sürdürüyoruz. GSM operatörleriyle gerekli teknik konuları görüştükten sonra ücretsiz internet hizmetini yaygınlaştıracağız. Teknoloji ve iletişim çağının yaşandığı bu dönemde vatandaşlarımızın bu hizmetten ücretsiz faydalanması bizim belediyecilik anlayışımızın bir gereğidir” diye konuştu.

 

İNTERNETE BAĞLANTI NASIL SAĞLANIYOR?

Ücretsiz internetten yararlanmak isteyenler, Keçiören Belediyesi kablosuz ağını bularak bağlantı kuruyor. Sistemin yönlendirdiği web sitesinden telefon numaralarıyla kayıt oluşturarak telefonlarına gelen kısa mesajdaki doğrulama kodunu sisteme giriyor. Bu işlemin ardından vatandaşlar telefon numaralarına tanımlanan aylık 1200 dakikalık ücretsiz internetin keyfini sürüyor.​

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x