Keçiören’in Kahraman Polisi İçin Anma Etkinliği

Keçiören'in Kahraman Polisi İçin Anma Etkinliği

İstanbul Beşiktaş’ta 2016 yılında bombalı terör saldırısında şehit düşen 1995 doğumlu polis memuru Oğuzhan Duyar, şehit oluşunun 2. yıldönümünde isminin yaşatıldığı Kuyubaşı Şehit Oğuzhan Duyar Ortaokulu’nda öğrenciler ve öğretmenler tarafından anıldı. Anma programına Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut da katıldı.

13 Aralık 2018 - 13:46 - Güncelleme: 13 Aralık 2018 - 23:47

İstanbul Beşiktaş’ta 2016 yılında hain terör örgütü tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucunda şehit olan 22 yaşındaki polis memuru Oğuzhan Duyar, şehit oluşunun 2. yıldönümünde Kuyubaşı Şehit Oğuzhan Duyar Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından anıldı. Aslen Konya doğumlu olan ancak Keçiören’de büyüyen Duyar için düzenlenen anma etkinliğine; Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Anma etkinliği kapsamında şehit Oğuzhan Duyar’ın ismini taşıyan Kuyubaşı Şehit Oğuzhan Duyar Ortaokulu’nda öğrenciler ve öğretmenler çeşitli sunumlarla ve gösterilerle şehidi yâd etti. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından öğrenciler tarafından savaş dönemi canlandırılarak istiklal marşının 10 kıtası şiirsel ve duygusal üslupla okundu. Aysima Candan isimli öğrenci askerlere ve polislere ithaf ettiği mektubunu okuyarak büyük alkış aldı. Çeşitli kahramanlık şiirlerin okunduğu etkinlikte hatim duası okunarak Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

 

“ŞEHİTLER ÖLÜMSÜZDÜR”

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Kahraman şehidimiz Oğuzhan Duyar’ın, biricik evladımızın şehit oluşunun 2. yıldönümü dolayısıyla bir araya geldik. Oğuzhan, Keçiören’de büyüyen, bu okulda okuyan kahraman bir polisti.  Beşiktaş’ta gerçekleştirilen hain saldırıda şehit oldu. Yüreğimize ateş düştü ama şehitlerimiz vatan ve millet uğruna yaptıkları mücadeleyle ölümsüzleştiler. Şehitlerimiz vatan için akıttıkları kanla ve vermiş oldukları canla sevgili Peygamber efendimize komşu oldular. Bu bakımdan bizlerde millet olarak birlik ve beraberlimizi daim kılmak için hassas davranmalıyız. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

“GELECEK NESİLLERE ÖRNEK OLACAK”

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut da kahraman polise rahmet ve başsağlığı dileyerek, “Keçiören’de yaşayan şehidimiz gelecek nesillere örnek olacak, vatan ve millet sevgisi anlamında ismi ilçemizin daha birçok yerinde yaşatılacaktır. Çocuklarımıza milli ve manevi bilinci aşılayan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x