Keçiören’in Projeleri Ekonomi Çalıştayında İstişare Edildi

Keçiören'in Projeleri Ekonomi Çalıştayında İstişare Edildi

24 Ekim 2018 - 09:27

Keçiören Belediyesi ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Keçiören İlçesi Ekonomik Beklenti Çalıştayı’, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın katılımıyla, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Ak Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl’ün moderatörlüğünde Keçiören Belediyesi Ihlamur Kasrı’nda düzenlendi. Çalıştayda; Keçiören Belediyesi Meclis Üyeleri, öğretim görevlileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, dernek temsilcileri, iş adamları ve esnaflar da hazır bulundu.

Keçiören İlçesi Ekonomik Beklenti Çalıştayı’nda, Ankara’nın nüfusu en kalabalık ilçelerinden biri olma özelliğini taşıyan Keçiören’de yapılması planlanan ve yapımına başlanmış projeler ele alındı. Ortaya çıkması planlanan kazanımların tartışıldığı çalıştayda, fikirlerini sözü olarak ifade eden katılımcılar daha sonra önlerinde bulunan not kâğıtlarına düşüncelerini yazdı. Hayata geçirilecek hizmetlerin ve halkın talep ettiği ekonomik yatırımların belirlenmesi için vatandaşın nabzını yakından tutan çalıştay üyeleriyle çeşitli istişareler yapıldı. Toplumun refah seviyesini artırmak için neler yapılması gerektiğine ilişkin hazırlanan sorular analiz edilerek öncelik listeleri oluşturuldu. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, katılımcıların daha çok konuşması gerektiğini vurgularken, Keçiören’in yönetiminde herkesin söz sahibi olması için kendisinin daha çok dinleyici pozisyonunda kalacağını belirtti. Ak Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl ise yazılı olarak önüne gelen fikirleri okuyarak katılımcıları bilgilendirdi. Çalıştayın sonunda ortaya çıkan raporla, Keçiören’deki ekonomik beklentilerin daha da üst seviyeye taşınması için önemli görüşlerin ortaya çıktığı kaydedildi. 

 

TOPLUMUN HER KESİMİ TEMSİL EDİLDİ

Keçiören İlçesi Ekonomik Beklenti Çalıştayı’nda, yapılması planlanan ve yapımına başlanmış projelere ilişkin kapsamlı bir tespit çalışmasının yapıldığını söyleyen Ak, “ Belediye meclis üyelerinin, öğretim görevlilerinin, muhtarların, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, dernek temsilcilerinin ve iş adamlarının katılımcı olduğu çalıştayımız oldukça verimli geçti. Daha çok dinleyici pozisyonunda kalarak yatırımlarımıza ve projelerimize ilişkin fikir edinme fırsatı buldum” dedi.

 

 

“KAYDA DEĞER EKONOMİMİZ VAR”

 Keçiören’in tüten bir bacası olmadığını da ifade eden Başkan Ak, “Keçiören, sanayisi olmayan bir ilçe olmasına rağmen kayda değer bir ekonomisi var. Bu ekonominin oluşmasında esnaflarımız, vatandaşlarımız, iş adamlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız önemli rol üstleniyor. Bu anlamda Keçiören’in ekonomisinin nasıl yönetilmesi gerektiğine de ortak akılla karar vermekte fayda görüyorum. Çalıştayın sonunda ortaya çıkan raporla, en önemli hizmetlerimizi ve projelerimizi ne şekilde yöneteceğimize, önceliklerimizin ne olması gerektiğine daha rahat karar vereceğiz” diye konuştu.​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar yaşattı
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar...
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu