Keçiören’de Kaçak Tavuk Kesimi Yapan Yere Baskın

Keçiören’de Kaçak Tavuk Kesimi Yapan Yere Baskın

Ankara'nın Keçiören ilçesinde sağlıksız şartlarda tavuk kesimi yapılan bina mühürlendi.

16 Temmuz 2014 - 13:38

Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ramazanda denetimlerini artıran ekipler, ihbar üzerine Keçiören'in Bağlum Mahallesinde bir binaya baskın düzenledi.
Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı baskında, sağlıksız şartlarda kesimi 133 tavuğa el konuldu. Kaçak kesim yapanlara cezai işlem uygulanırken kesimin yapıldığı bina da mühürlendi.
Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, etiketsiz, kayıt veya onay numarası olmayan ürünlerin kesinliklikle alınmaması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Tüketicilerin etiketli ürün almaları halinde, bu tür kaçak yollara kimse başvuramayacaktır. 174 Alo Gıda Hattı'nı Ankaralılar benimsedi ve etkili bir şekilde kullanmaya başladı. Bu da denetimlerdeki etkinliği ve başarıyı arttırdı. Başkentlilerin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamak, gıda denetimlerindeki tek yetkili kurum olan il ve ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüklerinin en asli görevidir. Ankaralıların sağlığıyla oynamaya çalışanlara kesinlikle müsamahamız yok."        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te tefeci operasyonu
Başkent'te tefeci operasyonu
Ankara sokakları yine boş kaldı
Ankara sokakları yine boş kaldı